2015 m. dauguma vartotojų Internetą pasieks per mobilius įrenginius


Kai kuriose šalyse jau dabar pagrindine priemone, kurios dėka pasiekiama informacija internete, yra išmanieji telefonai, o ši tendencija labai būdinga besivystančioms šalims, kurios „peršoko“ stacionarių ar nešiojamų kompiuterių naudojimo etapą. Vis tik „migravimo“ tendencija prie mobilių įrenginių pastebima visame pasaulyje, beliko tik išsiaiškinti, kokio ryškumo tos tendencijos.

Ne tik besivystančių, tačiau ir ekonomiškai stiprių valstybių vartotojai mielai renkasi mobilius įrenginius (Cultura / Corbis nuotrauka)

Ekspertų iš kompanijos IDC teigimu, jei šiais metais interneto vartotojų bazė, besinaudojančių stacionariais kompiuteriais, JAV rinkoje sudarė 240 mln. žmonių, tai 2016 m. ji sumažės iki 225 mln. žmonių. Jei žvelgtume į reguliariai Internetu besinaudojančius išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių vartotojus, jų JAV rinkoje kol kas yra apie 175 mln., tačiau iki 2016 m. tokių vartotojų skaičius padidės iki 265 mln. Galima spėti, kad maždaug 2015 m. didžioji amerikiečių dalis Internetą pasieks būtent savo mobilų įrenginių, o ne stacionarių kompiuterių dėka.

Vakarų Europoje ir Japonijoje, IDC analitikų prognozavimu, toks lūžis įvyks dviem metais vėliau. Prognozės autorių nuomone, asmeniniai kompiuteriai niekada nebuvo draugiški vartotojui, juos naudodavo pagrindė dėl to, jog nebuvo ypatingai daug alternatyvų. Paskutiniosios kartos mobilūs įrenginiai vartotojams yra labiau suprantamesni, todėl būtent planšetės ir išmanieji telefonai tampa vartais į Interneto platybes.

Kartu buvo pateikti ir kiti įdomūs duomenys. Pavyzdžiui, pasaulinės mobilios reklamos rinka, IDC teigimu, išaugs nuo $6 mlrd. 2011 m. iki $28,8 mlrd. 2016 m. Internetinių paslaugų rinkos apimtis išaugs net šešis kartus, o 2016 m. pasieks maždaug $223 mlrd.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos