AMD Kaveri procesoriai gali užsilaikyti iki 2014 m.


Stacionariems kompiuteriams skirtų hibridinių procesorių APU Trinity anonso metu kompanija AMD išreiškė įsitikinimą, jog jos platforma Socket FM2 bus ilgaamžė. Tai reiškia, jog motininės plokštės su šiuo lizdu galės priglausti ne tik Trinity, tačiau ir vėlesnes hibridinių procesorių kartas. Kai kurie šaltiniai netgi ėmė drąsiai daryti išvadas, jog Socket FM2 platformą palaikys ir tiek procesoriai, kuriuos AMD išleis 2014 m. ir netgi 2015 m., kai bus įsisavinta 14 nm technologija.

Vis tik paskutiniai kompanijos AMD finansiniai rezultatai, kurie ir taip mažas pajamas sumažino dar geru dešimtadaliu, privertė pasirodyti informacijai apie tai, jog galimu darbuotojų etatų mažinimu (kalbama net iki 30 proc. personalo atleidimą) viskas neapsiribos. Resursas ExtremeTech jau pradėjo garsiai kalbėti apie dabartinio AMD vadovo nekompetenciją: naujai ruošiamų hibridinių procesorių Kaveri kūrimo procesas užsitęsė, taigi serijinė šių APU gamyba gali prasidėti tik 2014 m.

Procesoriai Kabini, kurie bus skirti mobilių kompiuterių segmentui, vis dar telpa į numatytų grafikų rėmus, taigi jų pasirodymo rinkoje galima laukti 2013 m. II pusėje. Reikia pažymėti, kad tai yra tik gandai, tačiau gauti oficialių patvirtinimų iš AMD, kuri šiuo metu yra „tarp kūjo ir priekalo“, praktiškai nerealu. Nebent sulauksime to, kad AMD ims neigti šiuos gandus, tačiau jiems teks įvardinti bent jau preliminarius terminus, kada APU Kaveri galėtų pasirodyti rinkoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos