AMD serveriniai procesoriai gaus 64 bitų ARM branduolius


Idėja, kuri pradėjo sklandyti ore, gana tiksliai materializavosi kompanijos AMD pranešime spaudai, kuris vis dar nepilnai atskleidė paslapties šydą. Kalbama apie 64 bitų branduolių su ARM architektūra naudojimą procesoriuose Opteron, kurie bus skirti energetiškai efektyvių serverių rinkai.

Iš karto reikėtų pažymėti, jog minėtas sprendimas nepatvirtinta sklandančių gandų apie AMD ketinimus atsisakyti išleisti x86 suderinamus procesorius – kompanija pabrėžia, jog ir toliau gamins procesorius be integruotos grafikos bei hibridinius sprendimus su 86 architektūra „tiek klientų, tiek ir serverių segmentų rinkoms“.

Pirmieji Opteron procesoriai, apjungsiantys x86 suderinamus AMD branduolius ir 64 bitų sprendimus su ARM architektūra, pasirodys 2014 m. Be to, kad efektyviai tarpusavyje bendrautų skirtingi branduoliai, AMD pasinaudos SeaMicro infrastruktūrą. Pažymėsime, kad AMD savarankiškai neužsiims procesorių su ARM architektūra kūrimu – atitinkama „bendro“ procesoriaus dalis bus atiduota pačiai ARM. Būsimo procesoriaus nuotraukoje yra ir grafinis branduolys – manoma, kad jis palaikys OpenCL.

Kolegos iš resurso Bright Side Of News apskritai mano, kad naujieji Opteron procesoriai apjungs kelis x86 architektūros branduolius su Jaguar architektūra ir analogišką kiekį 64 bitų ARM branduolių. Antra vertus, kokia skaičiavimų galia pasižymės pačios AMD sukurti branduoliai, kol kas pasakyti sunku – tai galės būti ir branduoliai su Steamroller architektūra. Grečiausiai šiuos procesorius gamins kompanija GlobalFoundries, pasinaudodama 14XM technologiniu procesu.

AMD atstovai taip pat priminė, kad 2013 m. pasirodys tam tikri procesoriai su žemu energijos suvartojimo lygiu, kuriuose atsiras vietos ARM Cortex-A5 branduoliams, skirtiems duomenų šifravimui. Galbūt tai bus tam hibridinių procesorių Kabini atmaina, kurių pavyzdžius kompanija jau turi. Specialiame AMD renginyje turėjo dalyvauti Amazon, ARM, Dell, Facebook, HP ir Red Hat atstovai, tačiau ARM vadovas dėl oro sąlygų rytinėje JAV dalyje negalėjo dalyvauti, todėl apsiribojo video komentarais, kuriuos įrašė važiuodamas taksi.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos