AMD oficialiai pristatė FX (Vishera) procesorius


Kompanija Advanced Micro Devices (AMD) oficialiai anonsavo savo stacionariems kompiuteriams skirtus procesorius Vishera su Piledriver architektūra. Pastarieji FX Series atstovai atvyko pakeisti Zambezi (Bulldozer architektūra) modelius, kurie rinkoje pasirodė 2011 m. ir tapo vienais nesėkmingiausių kompanijos AMD produktų per visą jos gyvavimo istoriją.

Gamintojo teigimu, lyginant su pirmtakais, naujieji Vishera procesoriai gali pasigirti maždaug 10-15% padidėjusiu produktyvumo lygiu, taip pat pirmuoju AMD centriniu procesoriumi su 4,0 GHz taktiniu dažniu, taip pat patobulinta galimybe reguliuoti produktyvumo lygį (visi branduoliai turi gamykliškai atblokuotus daugiklius).

Naujokai pagaminti, naudojant 32 nm technologinį procesą, naudoja Socket AM3+ platformą, TDP lygis svyruoja nuo 95 W iki 125 W, palaikoma DDR3 operatyvioji atmintis (nuo 1333 MHz iki 1866 MHz). Vishera procesoriams motininėse plokštėse kompaniją palaikys mikroschemų rinkiniai 990FX, 990X, 970 (visi jie bendraus su mikroschema SB950) bei Radeon HD 7000 serijos vaizdo plokštės (gamintojas rekomenduoja naudoti modelius Radeon HD 7970 GHz Edition, Radeon HD 7970, Radeon HD 7950, Radeon HD 7870 GHz Edition, Radeon HD 7850, Radeon HD 7770).

Iš pradžių vartotojų teismui AMD pasiūlys keturis procesorius: FX-8350, FX-8320, FX-6300 ir FX-4300. Pastarųjų pagrindinės charakteristikos, rekomenduojamos mažmeninės kainos bei galimi varžovai iš Intel pusės pateikti žemiau esančioje lentelėje.

Reikia pažymėti, jog iš naujųjų AMD produktų privalumų išskiriama gana patraukli kaina. Pavyzdžiui, tvirtinama, jog sistema su 8 branduolių (4 modulių) procesoriumi FX-8350 ir vaizdo plokšte Radeon HD 7850 kompiuterinė sistema vartotojui kainuos apie $16 mažiau, nei ta, kurioje mes rastume 4 branduolių procesorių Core i5-3570K bei vaizdo plokštę GeForce GTX 650 Ti.

Galiausiai pasinaudosime mūsų kolegų iš resurso Anandtech atliktais testais. Su išsamiais rezultatais galima susipažinti čia, o mes tiesiog pabandysime padaryti trumpą išvadą, žvelgdami į AMD Vishera atstovų pasirodymą.

Taigi dabartinis flagmanas AMD FX-8350 su kompanijos pasirinktu 4 branduolių varžovu iš Intel stovyklos Core i5-3570K gali rungtyniauti tik tuomet, kai programa išnaudoja ne mažiau kaip šešis branduolius vienu metu. Pasiekti Core i7-3770K lygio AMD flagmanui nepavyksta, kadangi Intel atstovas gali didinti srautų skaičių Hyper-Threading technologijos dėka.

Kartu galime matyti, jog Vishera paveldėjo tą pačią Bulldozer bėdą: silpnus skaičiavimų branduolius. Tokiu būdu, galima konstatuoti, kad bent jau AMD flagmanas patrauklus tuomet, kai reikalaujama atlikti sudėtingas skaičiavimų užduotis, išnaudojančias visus branduolius – tai darbas su video kodavimu, darbas su sunkiasvore grafika bei kitu „sunkiu“ turiniu. Taigi profesionalioms programoms AMD naujokas tiks neblogai, o jei dar atsižvelgtume į jų kainą, nebrangiai darbo stočiai šie procesoriai tinka puikiai.

Kitose situacijose, kai kalbama apie tipines namų užduotis, kai kalbama ne apie turinio kūrimą, bet jo vartojimą, AMD Vishera rekomenduoti sunku. daugybė dabartinių programų sunkiai gali apkrauti visus branduolius, o tokiomis sąlygomis Piledriver architektūros atstovai pralaimi savo konkurentams, ir kartais labai smarkiai.

Tokiu būdu, galima konstatuoti, jog pirmoji Bulldozer patobulinimo karta, žinoma kaip Piledriver architektūra, atnešė žadėtą 10-15% spartos prieaugį, tačiau iš esmės jėgų pusiausvyros nepakeitė. Taigi kitais metais laukiami AMD Steamroller procesoriai turėtų pasiūlyti daug didesnį produktyvumo šuolį, nei tai padarė Vishera, kadangi būsimi Intel Haswell procesoriai žada papildomą 5-15% produktyvumo prieaugį, lyginant su Ivy Bridge.

4 komentarai (-ų)

 1. stalker parašė:

  na jei neskaitytume energijos suvartotjima tai visai patrukalus produktas

 2. Saulius parašė:

  Pagal kaina tai yra nerealus pirkinys… Jis praktiskai prilygsta i5 kuris 20-30% brangesnis.

 3. stalker parašė:

  bet 125W vs 77W pagal galia. + sandybridzai apskritai vartotja ekonomiskiau energija.

  ir dar 200W loadui. wadinasi ir maitekas bus galingesnis. o tai ne tik islaidos maitekui bet ir rparadimai energijai dar didesni

  • BigR parašė:

   Taip ar taip tau ateiti teks pagaliau keisti maitbloki. Tik laiko klausimas kada tas pasikeitimas ivyks. Arba nusipirkti PSU su Gold sertifikatu ir sedi laimingas 🙂


Kitos kategorijos naujienos