Android 4.2 atnešė daugybę naujų funkcijų


Išmanusis telefonas Nexus 4 ir planšetinis kompiuteris Nexus 10 – tai ne šiaip sau nauji įrenginiai. Tai pirmieji įrenginiai, kurie dirbs su naujausia mobilia operacine sistema Android. Google ją vadina Android 4.2 „nauju Jelly Bean variantu“. Kitais žodžiais tariant, platforma turi daug ką bendro su Android 4.1, tačiau atneša eilę naujų funkcijų.

Iš pradžių reikėtų paminėti Miracast palaikymą – tai vaizdo ir garso perdavimo per Wi-Fi tinklus standartas. Jis leidžia tokiems įrenginiams, kaip Nexus 4, perduoti garsą ir vaizdą į televizorių (kažkas panašaus į AirPlay, tačiau su daug platesniu industriniu palaikymu). Miracast priedėliai dabar egzistuojantiems televizoriams prekyboje turėtų pasirodyti jau greitai. Ir Google mano, jog jų kaina bus žymiai žemesnė nei $100.

Be to, Miracast greitu metu bus integruotas į naujus televizorius – LG jau pažadėjo 2013 m. pristatyti tokius sprendimus. Žurnalistų iš resurso The Verge teigimu, technologijos demonstracija Android 4.2 ir Nexus 4 veikė gerai, o Google pareiškė, kad kiekvienas ekranas galės veikti nepriklausomai. Tai reiškia, jog žaidimo dideliame ekrane metu telefono ar planšetės ekranas galės parodyti papildomos informacijos pateikimui (analogiškai kaip Nintendo Wii U ar Xbox SmartGlass).

Kita Android 4.2 naujove yra gestais pagrįsta sensorinį klaviatūra – vartotojas gali braukti pirštais tarp raidžių, o klaviatūra bandys išsiaiškinti, ką žmogus gando surinkti. Daugeliu atvejų tai primena Swype, tačiau panašu, šis sprendimas veikia greičiau ir tiksliau, o žodžiai atvaizduojami virš pirštų, kad būtų galima lengviau sekti teksto rinkimo rezultatą.

Funkcija gerai veikia su automatiniu Google žodžių sufleriu (SwiftKey analogas), kuris siūlo tokių žodžių sąrašą: pavyzdžiui, renkant žodį „labas“, technologija pasiūlys „rytas“ (aišku, kaip tai veiks su lietuviškomis raidėmis, dar neaišku). Visa tai turėtų žymiai supaprastinti teksto rinkimo viena ranka procesą, tačiau SwiftKey ir Swype kūrėjai, vargu, ar tokia naujove labai apsidžiaugtų.

Google taip pat įdiegė naujų technologijų, kurios padės dirbti su kamera, panašiai kaip su Street View, o naujame panoraminio filmavimo režime, kuris vadinasi Photo Sphere, bus galima pamatyti tai, kas labai primins aplikaciją Microsoft Photosynth. Kameros aplikacija po pirmo kadro padarymo automatiškai fotografuos dar, kai tik kamera bus pasukama, o vėliau viskas bus sujungta į sudėtingą panoraminį vaizdą, kaip tą galima matyti tarnyboje Street View. Gauti vaizdai bus saugomi .JPG formatu su papildomu .XML failu, turinčiu papildomą informaciją.

Dar viena naujove Android 4.2 tapo kelių vartotojų darbo vienu metu palaikymas – kiekvienas galės įdiegti savo aplikacijas, tarnybas, atlikti savus nustatymus bei atskirai saugoti savo duomenis. Technologija, beje, realizuota gana įdomiai: jei vienas vartotojas jau parsisiuntė aplikaciją, tai kitam ją reikės siųstis ir diegti atskirai. Google atstovai parodė žurnalistams žaidimo Bad Piggies darbą vienoje iš paskyrų su eile atvertų lygių, tuo tarpu persijungus prie kitos paskyros, ši aplikacija po staigaus įdiegimo buvo visiškai „šviežios būsenos“. Aplikacijos, persijungus prie kitos paskyros, dirba foniniu režimu ir gali atlikti kai kurias funkcijas, pavyzdžiui, atsinaujinti, tačiau iš esmės yra neaktyvios. Kitais žodžiais tariant, muzikos grotuvas nustos groti kūrinį, jei tik vartotojas persijungs prie kitos paskyros. Iš esmės, daugeliui vartotojų, kurie dalinasi su kitais vienu mobiliu įrenginiu, tai taps problemos sprendimu.

Nuo šiol GMail taps dar vienu duomenų šaltiniu balso tarnybai Google Now, atsirado eilė patobulinimų. Pavyzdžiui, patobulinta pagalba, rezervuojant lėktuvų bilietus, rezervuojant vietas viešbučiuose ir restoranuose, rekomenduojant filmus ir muziką. Technologija Photo Spot tarnyboje Google Now pasufleruos įdomiausias vietas, kurias vertėtų nufotografuoti, jei vartotojas bus atitinkamoje vietoje.

DayDream – tiesiog paprasčiausia (bet graži) ekrano užsklanda

Trumpai galima išvardinti tas naujoves, kurias bus galima rasti Android 4.2:

 • Phote Sphere panoraminis filmavimas;
 • Gestais renkamas tekstas sensorinės klaviatūros pagalba;
 • Ekrano blokavimo patobulinimai (valdikliai ir tiesioginis prisijungimas prie kameros);
 • GMail pranešimų mastelio keitimas su galimybe performatuoti tekstą automatiškai;
 • Ekrano užsklandos DayDream;
 • Specialios galimybės: trigubas paspaudimas, kad būtų padidintas ekranas, persukimas padidinimas dviem pirštais, balso įvestis ir navigacijos gestais režimais akliems vartotojams;
 • Miracast palaikymas, leidžiantis bevieliu būdu vaizdą/garsą išvestį į didelį ekraną;
 • Google Now dabar gali naudoti GMail kaip duomenų šaltinį; patobulinta galimybė rezervuoti bilietus, vietas viešbučiuose bei restoranuose, rekomenduoti filmus ir muziką, kiti patobulinimai.

Išpėstinės darbo su pranešimais galimybės

Android 4.2 Jelly Bean visų pirma bus įdiegta išmaniajame telefone Nexus 4 ir planšetiniame kompiuteryje Nexus 10, aišku, greitu metu pasirodys ir kituose mobiliuose įrenginiuose, tokiuose kaip Galaxy Nexus ir Nexus 7. Reikia tikėtis, kad ir kiti šiuolaikiniai Android produktai gaus atnaujinimą kaip įmanoma greičiau.

3 komentarai (-ų)

 1. Nerijus parašė:

  Smagu taip greitai sulaukti dar vieno Android atnaujinimo. Beja kai kurios naujos funkcijos labai reikalingos ir lauktos 🙂

 2. taip parašė:

  Smagu taip greitai sulaukti dar vieno Android atnaujinimo ir zinoti, kad jo tavo irenginyje idiegti neimanoma :)))

 3. Nerijus parašė:

  Reiskia man su irenginiu pasiseke labiau 🙂


Kitos kategorijos naujienos