Android atkariavo iš Apple pozicijas planšečių rinkoje


Kokius atsikalbinėjimus benaudotų Apple, III ketvirtyje jos planšetinių kompiuterių pardavimai krito 18%, lyginant su šių metų II ketvirčiu. Tai leidžia kompanijos Strategy Analytics ekspertams tvirtinti, jog Apple planšetinių kompiuterių dalis pasaulinėje planšečių rinkoje praėjusį ketvirtį sumažėjo nuo 64,5% iki 56,7%, jei lygintume su analogišku periodu praėjusiais metais.

Įrenginiai su Google Android žymiai sustiprino savo pozicijas, lyginant su 2011 m. – jų dalis padidėjo nuo 29,2% iki 41,3%. Microsoft, kaip nekeista, rinkos dalis sumažėjo nuo 2,3% iki 1,6%, nors ekspertai tiki, jog planšetinių kompiuterių Surface anonsas turėtų pagerinti situaciją. Statistikoje atsispindi visų gamintojų planšetiniai kompiuteriai, kurie naudoja atitinkamai Google Android ir Microsoft Windows.

Kalbant apie absoliučius rodiklius, planšetinių kompiuterių su operacine sistema Android pardavimai per metus, lyginant analogiškus ketvirčius, padidėjo nuo 5 mln. iki 10,2 mlrd. vienetų. Sprendimai su operacine sistema Windows šiuo atveju „trypčiojo vietoje“ – per III ketvirtį parduota 400 tūkst. planšečių su šia programine platforma. Iš viso per praėjusį ketvirtį parduota 24,7 mln. planšečių, kai prieš metus šis rodiklis siekė 17,2 mln. vienetų. Tokiu būdu, metinis augimas sudarė 43% – tai yra pats kukliausias augimas per visą planšetinių kompiuterių egzistavimo laikotarpį. Panašu, jog šių mobilių įrenginių pardavimai sulėtėjo ir dėl natūralių priežasčių, ne tik dėl pasaulinės ekonomikos nestabilumo.

Nors Android planšetės ir atkovojo iš Apple tam tikrą rinkos dalį, pavieniui nė vienas iš gamintojų negalėjo susilyginti su iPad pardavimų apimtimis. Tikėtina, jog iPad mini pasirodymas rinkoje leis kompanijai Apple atkovoti prarastas pozicijas. Iš kitos pusės, konkurentai taip pat nesnaudžia, ir nelaiko mažesnės kainos tuo parametru, į kurį nereikėtų atsižvelgti. Juo labiau, kad istorija su HP TouchPad rodo, kokį svarbų vaidmenį gali atlikti kainos faktorius, kovojant už vartotojų pinigines.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos