Apple atsisveikinimas su Samsung: procesorių A7 gamins nebe korėjiečiai


Kompanija Apple, panašu, ketina visiškai atsisakyti bendradarbiavimo su korėjiečių kompanija Samsung, kuri ilgus metus buvo Apple partneriu, tiekiant įvairius elektronikos komponentus, o paskutinius metus spėjusi įgyti ir nekenčiamiausio priešo titulą.

Procesorius A6 dabartiniam Apple išmaniajam telefonui iPhone 5 gamina būtent Samsung. Tuo pačiu metu, kaip jau puikiai žinome, vyksta aršios teisminės batalijos, kurios vienu iš momentų tapo $1,05 mlrd. bauda, kurią Samsung, JAV teismo sprendimu, turės sumokėti kompanijai iš Kupertino kaip kompensaciją, taip pat draudimai (kurie, kaip pasirodė, buvo laikini), neleidžiantys prekiauti tam tikrais Samsung įrenginiais. Korėjiečiai mestus kaltinimus dėl patentų pažeidimo nuolat neigia, tačiau jiems dar nepavyko pasiekti apčiuopiamų laimėjimų.

Visų šių įvykių fone partnerystėje tarp Apple ir Samsung atsirado solidus plyšys. Informacijos apie santykių nutraukimą tapo anoniminiai šaltiniai iš korėjiečių kompanijos, kurie laikraščiui Korea Times pranešė, jog būtent Apple yra bendradarbiavimo nutraukimo iniciatorė.

Samsung atstovų teigimu, Apple inžinieriai patys kūrė procesorių A6, be jokių trečių šalių pagalbos. Samsung šiuo atveju tapo tik gamintoju, nors praeityje Samsung specialistai tiesiogiai dalyvavo Apple skirtų mikroschemų kūrimo procese.

Dabar teigiama, jog kitas procesorius – Apple A7 – bus gaminamas jau kitoje kompanijoje. Ja, kaip ir buvo tikėtasi, taps Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) – didžiausias pasaulyje kontraktinis puslaidininkių mikroschemų gamintojas.

Kitas dalykas – tai viso Apple procesorių gamybos proceso perkėlimas į TSMC konvejerius. Užduotis tokia ambicinga, jog net Napoleonas, matyt, su didžiuliu susidomėjimu stebėtų šiuos įvykius. Atsižvelgiant į Apple ir Samsung santykius, negalima atmesti, jog kompanija iš Kupertino perduos kitoms kompanijoms ir kitų komponentų gamybą. Samsung tai gresia daugybės milijardų pajamų netekimu, o kartu ir problemomis su akcijų kaina bei visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis. Užsakymų perdavimo „iš priešų saviems“ procesą galime matyti jau dabar. Tiesa, kai kurių ekspertų teigimu, Samsung gali smarkiai ir nenukentėti (arba nenukentėti apskritai), kadangi iš TSMC gali pervilioti tokius stambius mobilios rinkos žaidėjus, kaip Qualcomm ir nVidia.

Taip pat dar kartą priminsime, jog Samsung paliko vienas iš vyriausių procesorių inžinierių Jim Mergard. Ir jis sustiprino ne kieno nors kito, o būtent Apple mikroschemų kūrėjų komandą.

3 komentarai (-ų)

 1. xxx parašė:

  Paziuresim ir pamatysim kas is to islos

 2. Stalker parašė:

  logiskas sprendimas 🙂

  aisq naudos is to nei vienam nebus. uztai konkurentai trina rankas.

 3. Monky parašė:

  Samsung tikrai patikimas detales gamina, žiūrėsim, kaip bus su TSMC…
  Keista Apple politika. Na, natūralu, kad jie didelius pinigus moka, bet Samsung’as neužsilenks nuo to, kad jie atsisakys detalių. Apple elgiasi kaip mažas vaikas, iš kurio nori atimti saldainį. Visada geriau bendradarbiauti nei kariauti.


Kitos kategorijos naujienos