Apple prezidentas Tim Cook atsiprašė už iOS 6 žemėlapių kokybę


Apple prezidentas pripažįsta, jog su Google Maps atsisveikinta per greitai

Atsakydamas į kritikos bangą, kurios susilaukė naujausios mobilios operacinės sistemos iOS 6 kartografinė tarnyba Maps, Apple vadovas Tim Cook, viešai kreipėsi į savo kompanijos produktų vartotojus. Jame pripažįstama, jog žemėlapių tarnybos kokybė šiuo metu vis dar nėra geriausios būsenos, o kartu atsiprašo visų jos vartotojų.

Tim Cook teigimu, šiuo atveju kompanijai nepavyko įvykdyti savo įsipareigojimų, siekiant pateikti geriausios kokybės paslaugas. Nežiūrint į įvairias naujas galimybes, kurių anksčiau nebuvo Google Maps (detali navigacija, balso asistentas ir vektoriniai žemėlapiai), tarnyba šiuo metu pateikia iškraipytus trimačius žemėlapius su dažnai neteisinga informacija. Dabar operacinė sistema iOS 6 yra įdiegta jau į 100 mln. mobilių įrenginių, tuo tarpu paskutiniai duomenys rodo, jog kartografine tarnyba buvo pasinaudota iki pusės milijardo kartų.

Anksčiau Apple buvo išplatinusi pranešimą spaudai, kuriame teigiama, jog kompanija stengiasi ištaisyti situaciją, tačiau dabar Apple nusprendė, kad bus teisinga kreiptis ir tiesiogiai į pačius vartotojus. Apple vadovas netgi parekomendavo naudotis konkuruojančiais sprendimais, tokiais kaip Bing Maps, MapQuest ir Waze, kurie prieinami el. parduotuvėje App Store bei taip galėtų padėti tobulinti Apple Maps tarnybą, arba blogiausiu atveju naudotis Google ar Nokia žemėlapių tarnybomis, kurios prieinamos per atitinkamus Interneto puslapius. Klausimas tik vienas: ar apskritai reikėjo taip anksti atsisakyti Google Maps, jei dabar ja naudotis pats Apple vykdomasis direktorius rekomenduoja? Klausimas retorinis, tačiau panašu, jog kompanijos iš Kupertino ambicijos pakišo koją pačiai kompanijai.

4 komentarai (-ų)

 1. Karvė parašė:

  Ar čia kad Jobso nebėra ar šiaip, bet toks nekokybiško produkto paleidimas nelabai būdingas Apple. Nejaugi jie patys netestavo ir nematė tų problemų prieš tai?

 2. Miami parašė:

  Juokinga kai pasaulis juokiasi iš Apple Maps nesekmės. Google Maps prireikė beveik 7 metų kol „nugludino“ savo produktą kuris, beje, yra vis dar tobulinimas, o Apple’ui tai tik pirmieji metai šioje rinkoje…

  Matyt dabar tokia karta – visi nori iškart visko ir dar plius 100% quality in any shape of matter. Naivuoliai 🙂

  • apakes parašė:

   bet guglas savo zemelapiuose nerode berlyno antarktidoje? logiska, kad reikia laiko padaryti visa apimancius zemelapius, todel ir pradeda nuo vienos salies, nuo pagrindiniu keliu ir pleciasi i kitas, bet tokios klaidos kai miestas atsiduria kitoje salyje yra marazmas ir nepagarba savo klienturai…
   ir taip, mokant pinigus uz produkta norim gauti pilnai veikianti produkta, o ne pasityciojima. jei kazkas nesigauna, galima tos dalies produkto nemineti pristatyme ar aiskiai ivardinti, kad jis tera testavimo stadijoje ir neveiks taip kaip priklauso, kitaip tai vadinama melaginga reklama. eplas syki jau buvo nubaustas australijoje del LTE, bet panasu, kad jiems nusisvilpti.

  • Karvė parašė:

   Tuos žemėlapius dar reikėjo tobulinti, o paleido į produkciją kaip pagrindinę priemone – tai yra neatleistina klaida produkto vadovui ir ne veltui jis gavo išeiti.

   Galėjo geriau paleisti kaip atskirą appsą nemokamą arba uždarą beta testavimą padaryti, nors gal tai ir ne Apple stilius. Turi tikrai privalumų tie Apple žemėlapiai, bet tiesiog nepadaryti iki galo. Jobs būtų tikrai nepraleidęs tokio lepsuso.


Kitos kategorijos naujienos