Apple anonsavo 7.9” planšetinį kompiuterį iPad mini


Panašu, jog kompanija Apple užpildė spragą, kuri buvo atsiradusi tarp iPhone ir iPad. Turima omenyje mobilius įrenginių ekranus. Ir kas gi kitas, jei ne iPad mini, kuris šiandien pristatytas San Chosė mieste (Kalifornija, JAV) vykusiame Apple renginyje, gali užpildyti šią nišą.

Nors dauguma tikėjosi, kad naujojo planšetinio kompiuterio pristatymu užsiims pats Apple vadovas Tim Cook, tačiau jis eilinį kartą šią garbę atidavę korporacijos viceprezidentui Phil Schiller. Pastarasis apie naująjį produktą pasakė paprastai: „Tai nėra tiesiog apipjaustytas iPad. Tai yra visiškai naujas dizainas“. Taigi naujasis iPad mini turi 7,9“ įstrižainės 1024 x 768 raiškos (kaip ir ankstesnės kartos iPad 2) ekraną (163 ppi), tačiau gali pasigirti iki 7,2 mm suplonėjusiu aliuminio korpusu, kuris kartu yra 53 proc. lengvesnis (308 g  – Wi-Fi versija, 312 g – LTE versija), o kartu ir plonesnis nei… netgi ne trečios, bet ketvirtos kartos iPad.

Lygindamas iPad mini su itin išpopuliarėjusiu planšetiniu kompiuteriu Google Nexus 7, Apple viceprezidentas Phil Schiller pažymėjo, jog jų gaminys yra plonesnis ir lengvesnis už Google sprendimą, tuo tarpu ekrano plotas yra net trečdaliu didesnis. Be to, Nexus 7 turi daug storesnį (be to, dar ir plastikinį) ekrano rėmelį, tuo tarpu iPad mini gali pasigirti patvaresniu ir gražesniu aliuminiu.

iPad mini gavo dviejų branduolių Apple A5 procesorių, palaiko mobiliojo ryšio standartą LTE (nors apie tai gandai kalbėjo labai atsargiai), 5 MP raiškos iSight kamerą, Wi-Fi 802.11 b/g/n modulį bei Bluetooth 4.0, naująją Lightning sąsają, tuo tarpu baterija, kuri yra ploniausia iš visų kada nors Apple sukurtų, gali veikti iki 10 valandų. Bazinės versijos su 16 GB kaupikliu ir Wi-Fi moduliu kaina prasidės nuo $329, tuo tarpu nuo lapkričio 2 d. bus prieinamos juoda ir balta versijos. Deja, tarp pirmųjų šalių, kurios gaus iPad mini, Lietuva paminėta nebuvo.

Lietuvos nebus tarp pirmųjų šalių, kurios gaus iPad mini jau lapkričio 2 d. Teks palaukti…

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos