ARM CoreLink CCN-504 – 16 branduolių platforma su 1 Tb magistrale


Didėjant vis didesnio produktyvumo, tačiau kartu ir mažesnio energijos suvartojimo lygio poreikiui serverių segmente, o taip pat gana pozityviai ARM architektūros procesorių perspektyvai šioje srityje (ypač turint omenyje tuoj tuoj ateisiančią 64 bitų atminties adresavimo galimybę), kompanija ARM papildė savo intelektualios nuosavybės portfelį nauju projektu, kuris leis praplėsti jos SoC mikroschemų naudojimą tinklinėse infrastruktūrose ir serverių masyvuose.

Kompanija pristatė tinklinę platformą CoreLink CCN-504 – kuri leidžia apjungti viename kristale iki keturių Cortex-A15 (ARMv7) procesorių, taip sukuriant 16 branduolių procesorius, galinčius palaikyti 64 bitų ARMv8 instrukcijas. Tačiau net ir šiuolaikiniai Cortex-A15 procesoriai turi eilę serveriams svarbių galimybių, įskaitant pilną aparatinę virtualizaciją, technologiją Large Physical Address Extensions, leidžiančią pasinaudoti iki 1 TB atminties, o taip pat ECC klaidų korekciją, didinančią sistemos stabilumą.

Procesoriai, kurie turi savo nuosavą L1 ir L2 spartinančią atmintį, kaip numato nauja platforma, gaus ir L3 spartinančią atmintį, kurios talpa svyruos nuo 8 iki 16 MB. Stebėjimo filtro buvimas les pašalinti perteklines užklausas, skirtas kiekvienam iš procesorių, taip sinchronizuojant duomenis iš spartinančios atminties. Sistema taip pat turi nuoseklią sisteminę magistralę, kurios pralaidumas siekia 1 Tb, o tai leidžia inžinieriams  sukurti sudėtingas daugiabranduoles sistemas su ARM procesoriais.

CoreLink CCN-504 yra sisteminio sprendimo dalimi, kurį plėtos ARM ir kuriame bus galima rasti šiuos komponentus:

  • Dinaminės atminties kontrolerį DMC-520;
  • Sisteminės atminties valdymo bloką MMU-400, skirtą I/O adresavimo erdvės virtualizacijai;
  • Kontrolerį GIC-400, valdantį ir paskirstantį procesoriaus prastovas;
  • Tinklinę jungtį NIC-400, palaikančią periferinius įrenginius ir sistemas.

Naujasis ARM dinaminės atminties kontroleris ARM CoreLink DMC-520 sukurtas ir optimizuotas darbui su CoreLink CCN-504. Tai plačiajuostė sąsaja, skirta paskirstytai išorinei DRAM atminčiai, palaikančiai standartus DDR3, DDR3L ir netgi būsimą DDR4.

CoreLink CCN-504 yra pirmuoju produktų šeimos atstovu bei yra savotišku tarpininku tarp heterogeninių branduolių bei multiklasterinių CPU/GPU sistemų, leidžiančiu kiekvienam sistemos procesoriui gauti prieigą prie kito procesoriaus spartinančios atminties. Pastarasis sprendimas sumažina būtinybę pasinaudoti išorine atmintimi, kartu tai didina produktyvumą ir taupo energiją, o tai  yra esminis sistemų, paremtų ideologija ARM big.LITTLE, principas.

Kartu su CoreLink CCN-504 licencijavimo programos pradžia kompanija ARM pranešė, jog licencijas jau gavo LSI, kuri gamina mikroschemų rinkinius kaupikliams (puikiai pažįstame jos prekinį ženklą SandForce), tinkliniams įrenginiams ir kitoms klientų skaičiavimų sistemoms, taip pat Calxeda, kuri kuria SoC sistemas serverių rinkai. Pastaroji licencijuotos technologijos ARM CoreLink pagrindu jau sukūrė savo naujos kartos produktų gamą, skirtą skaičiavimų centrams ir galinčią, kompanijos teigimu, smarkiai įtakoti technologijų industriją.

ARM teigimu, pastarųjų sprendimų pasirodymas atliks esminį vaidmenį, plėtojant didelės spartos ir daugiabranduolines sistemas per artimiausius 10 – 15 metų, kai naudojamų ir apdorojamų duomenų apimtys augs vos ne geometrine progresija. Partnerių produktų, sukurtų ARM CoreLink CCN-504 pagrindu, galima laukti jau 2013 m.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos