ASUS III ketvirtyje realizuos dar 2 mln. planšečių Nexus 7


Planšetinis kompiuteris Google Nexus 7 (wired.com nuotrauka)

Nexus 7, pirmasis kompanijos Google etaloninis planšetinis kompiuteris, tapo tikrai populiariu produktu dėka savo patraukliu specifikacijų ir dar patrauklesnės kainos. Taip pat neseniai pasirodė gandai, jog ASUS ir Google kompanijos Apple naujoko iPad mini pasirodymo išvakarėse planuoja pateikti dar kelias Nexus 7 versijas, viena iš kurių neva kainuos vos $100, tačiau taivaniečių gamintojas jau spėjo šį gandą paneigti.

Beje, ASUS šių metų pirmoje pusėje realizavo 1,4 mln. vienetų Nexus 7 ir teigia, jog III ketvirtyje šis rodiklis pasieks 2 mln., praneša resursas DigiTimes. Iš viso per visus 2012-uosius kompanija teigia patieksianti virš 5 mln. šių planšetinių kompiuterių, o esant optimistiškiausioms prognozėms, tiekimas gali siekti ir 6 mln. vienetų.

Tiesa, planšetinių kompiuterių rinka šiandien vis tik pergyvena tam tikrą nestabilumo laikotarpį: iš vienos pusės, iPad ir toliau dominuoja, tačiau biudžetiniame segmente itin audringai veikia tokia rimti žaidėjai, kaip Google, Amazon, Barnes & Noble bei kiti, apie savo planus, susijusius su planšete Surface, garsiai kalba ir Microsoft, jau nekalbant apie jos partnerių produktus su Windows 8 bei Windows RT. Norėdama atimti iš konkurentų dalį jų rinkos bei ketindama išsaugoti savo dominavimą, Apple žengs į pigesnių planšečių karo lauką su sąlyginai pigiu iPad mini. Ir tai galima laikyti geru ženklu, kadangi konkurentai arba turės piginti savo produkciją, arba kelti kokybės kartelę, arba tiesiog trauktis iš rinkos, kuriai ekspertai iki 2015 – 2016 m. prognozuoja itin spartų augimą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos