ASUS K55VM su Core i7 ir GeForce GT 630M apžvalga


Šventinis išpardavimų sezonas artėja, taigi nusprendėme šiek tiek paįvairinti savo nešiojamų kompiuterių apžvalgas modeliu ASUS K55VM, kurį iš jo specifikacijų galima būtų vadinti pretendentu į žaidimams tinkamą nešiojamą kompiuterį. Tokių pagyrų priežastimi tapo diskretinė vaizdo plokštė nVidia GeForce GT 630M (su aliuzija į 600-osios serijos Kepler sprendimus) bei naujausias Ivy Bridge architektūros keturių branduolių procesorius Intel Core i7-3610QM procesorius su integruota Intel HD 4000 grafika.

Nešiojamo kompiuterio ASUS K55VM techninės charakteristikos:

Iš specifikacijų šiek tiek norėtųsi išskirti vieną momentą: tikrai galingas procesorius reziduoja šalia vidutinio lygio diskretinės vaizdo plokštės. Atitinkamai galima tikėtis tikrai gerų procesoriaus produktyvumo rodiklių (ir netgi padorios integruotos grafikos), o kartu galimybės pažaisti naujausius žaidimus su nVidia sprendimu, kurio nauju pavadinti liežuvis tikrai neapsiverčia (ne veltui nVidia ir jos partneriai labai retai kada afišuoja, kuriai architektūrai priklauso): turime reikalų gerai pažįstamu Fermi atstovu, kuris gražiai užmaskuotas po GeForce 600-osios serijos vėliava. Nors žinantys tikrai neapsigaus, tačiau daugumai pirkėjų tikrai susidaro naujumo įspūdis.

Taip pat reikėtų paminėti spartesnę nei įprasta matyti operatyvios atminties posistemę, dirbančią 1600 MHz taktiniu dažniu (o ne 1333 MHz), šiek tiek didesnės talpos bateriją (4700 mAh vietoj įprastų 4400 mAh), taip pat ne per smarkiai storą korpusą (31,9 mm storiausioje dalyje, kai visai nesenas mūsų testų herojus – biudžetininkas su integruota grafika ASUS X54C – net 37,2 mm), kartu akys šiek tiek kliūva už TN matricos bei 120 W maitinimo bloko. Žodžiu, turime daug ką išsiaiškinti, taigi nelaukime ir važiuokime į priekį.

Komplektacija

Iš ASUS K55VM komplektacijos išskirti per daug nėra ką: be nešiojamo kompiuterio ir pakrovėjo rasite tik kelias knygutes, leisiančias susipažinti su naudojimo instrukcijomis, saugos reikalavimais ir t.t. Laimei, pagaliau radome optinę laikmeną su reikalingomis tvarkyklėmis. Ironizuojant galima konstatuoti, jog reikia sumokėti virš kelių tūkstančių litų, kad pagaliau gautum kelis litus kainuojančią laikmeną su būtiniausia gamintojo programine įranga.

Tvarkykles, reikalui esant, galima parsisiųsti iš gamintojo puslapio. Nenustebkite, jei rasite programinę įrangą, tinkančią tik operacinei sistemai Windows 7 (32 ir 64 bitų) – tokia jau gamintojo politika. Norintys įsidiegti alternatyvią OS (pavyzdžiui, Linux), turės reikiamų tvarkyklių (jei tik jų nebus pačioje operacinėje sistemoje) ieškotis savarankiškai.

Komplekte rastas tikrai įspūdingo dydžio (ir ne veltui jau pramintas „plyta“) 120 W maitinimo adapteris. Po visai neseniai naudoto ultrabooko maitinimo blokelio toks monstras atrodo tikrai įspūdingai. Aišku, gamintojui geriau spręsti, kiek galios reikės jo produktui. Užbėgant į priekį galima pasakyti, jog net pačių didžiausių apkrovų metu maitinimo adapteris būdavo karštas, tačiau nedegino, kaip tai nutikdavo, testuojant kitų gamintojų sprendimus.

Eksterjeras: dizainas ir ergonomika

Norėdami padidinti, spauskite ant paveiksliuko

Išorinis ekrano dangtis turi tekstūrinį paviršių (galima matyti aukščiau esančiame paveiksliuke), jokio lako ir per didelio blizgesio. Išorė yra labai tamsios rudos spalvos, pirštų atspaudai matosi, tačiau neatrodo taip baisiai, kaip kai kurie „blizgučiai“. Estetams vis tik reikėtų žvilgtelėti į šviesesnių atspalvių modelius.

Apatinė dalis aušinimo angų koncentracija pasigirti tikrai negali. Greičiau jau atvirkščiai: žinant gana galingas komplektuojančias dalis, galima būtų kalbėti apie jų trūkumą. Apačioje esančios ertmės skirtos mikroschemų rinkinio (kairėje) ir operatyvios atminties modulių (dešinėje) aušinimui, centre, prie lipduko, yra tokio paties dydžio pagrindinė ertmė, per kurią vėsus oras  patenka į procesoriaus ir vaizdo plokštės sekciją; virš lipduko matyti kukli ertmė, kuri yra skirta ne kam kitam, o garsiakalbiui.

Kietam diskui ir operatyvios atminties moduliams pasiekti užtenka atsukti du varžtelius kraštuose. Įdiegtas tik vienas Samsung gamybos 4 GB talpos operatyvios atminties modulis, tuo tarpu norintys šį kiekį padidinti, galės pasinaudoti šalia esančiu lizdu.

Taip pat puikiai matome, jog kietas diskas neturi jam skirtos aušinimo angos, taigi atidžiau teks žvilgtelėti ir į duomenų kaupiklio temperatūrinį režimą

Apie aktyvios aušinimo sistemos valymą nepagalvojo (poros varžtelių atsukti nepakaks), taigi norint išvalyti dulkių pilną ventiliatorių ir radiatorių, teks kreiptis į specialistus arba pasidarbuoti atsuktuvu.

Priekinėje briaunoje dešinėje pusėje puikiai paslėptas SD/MMC atminties kortelių skaitytuvas. Dizaineriai, matyt, stengėsi taip suapvalinti kampus ir taip vizualiai suploninti nešiojamą kompiuterį, jog galbūt šiek tiek persistengė: padėjus kompiuterį ant stalo, kortelių skaitytuvo praktiškai nematyti, o ir prieiga prie šiek tiek komplikuota. Aišku, į tokią smulkmeną galima nekreipti dėmesio, jei atminties kortelėmis naudojatės labai retai.

Kairėje pusėje sukoncentruota absoliuti dauguma jungčių: maitinimo lizdas,  aušinimo sistemos anga karštam orui išpūsti, analoginė D-Sub (VGA), HDMI, Gigabit Ethernet ir kelios USB 3.0 jungtys. Sprendimas gana praktiškas ir patogus: dešiniarankiams dirbant su pele, nesimaišys vis krūva laidų.

Dešinėje pusėje be optinių diskų įrenginio ir labai retai naudojamos Kensingtono jungties matome tik vieną USB 2.0 lizdą ir 3,5 mm lizdus ausinėms ir garsiakalbiui. Galbūt USB lizdų kiekis ir nėra didelis, vis tik toks sprendimas yra daug geresnis, nei prieš tai apžvelgto X54C, kuris tenkinosi vos dviejomis USB jungtimis apskritai. Garso išvestis taip pat, reikia pripažinti, nėra sėkmingiausioje vietoje, o kad ja pasinaudoti teks, papasakosime šiek tiek vėliau, kalbėdami apie garso posistemę.

Nugarinėje dalyje nerasime nieko, kadangi ten esančios periferinės jungtys maišytų atversti ekrano dangtį.

Klaviatūra turi salelių tipo mygtukus. Pastarieji yra gana minkšti, paspaudimas užtikrintas. CTRL klavišas – pačiame kampe dešinėje, skaičių klaviatūra vietoje. Po klaviatūra jokių tuščių erdvių nepastebėta, renkant tekstą, jokių prasėdančių, įdumbančių vietų nesijaučia, jokio pašalinio triukšmo, traškėjimo nesigirdi. Rinkti tekstą tikrai patogu.

Antra vertus, skaičių klaviatūros suliejimas su krypčių mygtukais kartais kiek trikdo, kai nuolat tenka žiūrėti į klaviatūrą, kad galėtum pataikyti į reikiamą. Galbūt buvo galima įdiegti ir tokią klaviatūrą, kad krypties klavišai būtų kiek atskirti nuo likusių, juo labiau, kad tuščia erdvė iš klaviatūros šonų tikrai tą leistų padaryti.

ASUS nusprendė įdiegti prisilaikyti tradicinės krypties ir nediegė salelių tipo klaviatūros. Mygtukų eiga standartinė, paspaudimas gana minkštas (nors atšokimas gal kiek kietokas), tačiau rinkti tekstą pakankamai patogu, nesigirdi.

Lietimui jautrus laukelis atkeliavo iš ultra plonų nešiojamų kompiuterių segmento. Matome vientisą touchpad‘ą, kuriam apžvalgos metu vis dėlto teko bene daugiausiai kritikos: spaudžiant kairį ar dešinį klavišą, kartais pirštas (ypač nykštys) slysteli, tokiu būdu, paspaudimas tikrai būna neužtikrintas, kadangi pelės kursoriaus paspaudimo metu slysteli žemyn/į šoną.

Kitas niuansas – tai per didelis šio laukelio jautrumas (ypač dešinės dalies). Su gamintojo pateikiama programine įranga galima valdyti įvairias lietimui jautraus laukelio funkcijas, tačiau sumažinti per didelio jautrumo nepavyko. Turbūt nedirbantiems su tekstu ši problema nebus aktuali, tačiau šios apžvalgos autorius vis tik neapsikentė ir pačią apžvalgą baigė rašyti prie kito kompiuterio.

Problema, kaip pajuokavo kolegos, tapo per didelės rankos: rašant delnai kontaktuoja su lietimui jautriu laukeliu, o kadangi šis yra visuomet „per daug įsijautrinęs“, pelės kursorius nuolat peršokdavo į kitą dokumento vietą. Rašant vienu pirštu, nesklandumų nekiltų, tačiau greitai renkant tekstą akluoju būdu, tokie peršokimai į įvairias dokumento vietas kantrybės nesuteikia. Kartu dar kartą įsitikini, jog specialūs mygtukai, skirti lietumui jautriam laukeliui išjungti, tikrai įdiegiami ne veltui.

Erdvė virš klaviatūros užimta minimaliai, t.y. papildomais klavišais ar indikatoriais neperkrauta: kairėje viršuje – įjungimo mygtukas, dešinėje viršuje – užrašas „Altec Lansing“. Viskas. Reikiami indikatoriai (maitinimo, baterijos, kieto disko, bevielio tinklo ir keletas kitų) matomi priekinės briaunos dešinėje pusėje.

Pagaliau atėjo metas testui „Veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje ploniausias“. Ir čia ASUS K55V maloniai nustebino: galingi „viduriai“ patalpinti ne tokioje jau storoje „dėžutėje“: 25,5 mm – ploniausioje priekinėje dalyje ir 31,9 mm – storiausioje nugarinėje dalyje.

Priekinė dalis (viršuje) ir nugarinė dalis (apačioje)

Aišku, nieko panašaus net į storiausių ultrabookų „figūrą“, tačiau turime reikalų su gana karšto būdo komponentais (ypač kalbant apie centrinį procesorių) bei seriją, kuriai būti gražiai ir plonai nepriklauso.

Galiausiai trumpai pažiūrėkime, kaip smarkiai galime atlenkti ekrano dangtį bei kiek jį priverti iki tam tikro laipsnio, kad jis pats neužsivertų:

Techniniai parametrai

Apžvalgos pradžioje jau galėjome matyti specifikacijų lentelę, tad dabar trumpai apžvelgsime pagrindinius komponentus.

Turime reikalų su naujausiu Ivy Bridge architektūros atstovu Intel Core i7-3610QM, kuris turi 4 branduolius bei palaiko Hyper-Threading technologiją. Maksimalios apkrovos metu visi keturi branduoliai taktinį dažnį gali pakelti iki nepilnų 3,1 GHz (1,061 V), tuo tarpu jei apkrautas tik vienas ar du branduoliai, taktinis dažnis gali pakilti iki 3,3 GHz. Ramybės metu procesorius dažnį „numeta“ iki maždaug 1,2 GHz (0,876 V). Maksimalus TDP lygis siekia 45 W, o tai leidžia tikėtis ne itin „šalto“ charakterio.

Grafikos posistemę atstovauja keli adapteriai. Pirmasis – tai į procesorių integruotas kol kas galingiausias Intel tokio pobūdžio sprendimas HD 4000, turintis 16 universalių branduolių ir 2 rasterizacijos (ROP) blokus. Aišku, visa tai dar kol kas nerimtai skamba, kalbant apie žaidimus, taigi gamintojas pasirūpino ir diskretine grafika nVidia GeForce GT 630M su 96 CUDA branduoliais ir 4 rasterizacijos (ROP) blokais, 128 bitų magistrale. Tai puikiai pažįstama „panelė, tik su kita suknele“: GeForce GT 630M pagrindą sudaro 40 nm Fermi atstovas GF108, kuris, iš esmės, yra švelniai patobulintas praėjusių metų atstovas GeForce GT 540M. Ko galime tikėtis iš vidutinioko GeForce GT 630M, parodys testai (tame tarpe ir keli žaidimai), nors bendrą vaizdą susidaryti sutrukdė laiko trūkumas, neleidęs pasinaudoti didesniu žaidimų kiekiu.

Trumpai apie kietą diską: įdiegtas Hitachi gamybos 750 GB talpos SATA-II kaupiklis HTS547575A9E384 (8 MB spartinančioji atmintis; 5400 aps./min.) su maksimaliu 4,5 W TDP. Kieto disko darbo, esant tipinėms apkrovoms (Internetas, biuro programos, muzika, filmai) praktiškai nesigirdi, t.y. jis neskleidžia jokių pašalinių triukšmų. Atsitiktinės prieigos testo metu buvo švelniai girdimas galvučių darbas, tačiau jis vis vien buvo labai tylus.

Testavimo metodika

Testavimo metodika dar tobulinama, tad kitose apžvalgose dar bus pakeitimų (pastabos, aišku, visąlaik priimamos).

Į nešiojamą kompiuterį buvo įdiegta operacinė sistema Windows 7 SP1 Ultimate x64. Viskas, kas nebūtina sistemos stabiliam funkcionavimui ir krovėsi kartu su OS, buvo išjungta. Tvarkyklės, parsiųstos iš gamintojo puslapio, buvo atnaujintos iki aktualiausių versijų. Tas pats padaryta ir su operacine sistema.

Sistemai prieš testavimą buvo atlikta defragmentacija. Kitus nustatymus galima matyti žemiau pateiktame sąraše:

 • Screen Saver – išjungta;
 • Windows Defender – išjungta;
 • System Protection – išjungta;
 • Windows Update – išjungta;
 • Scheduled Tasks suplanuota disko defragmentacija – išjungta;
 • Ekrano ryškumas – maksimalus;
 • Ekrano raiška – maksimali (šiuo atveju, 1366 x 768);
 • Aero sąsaja – aktyvuota;
 • Darbastalio tema – Windows 7;
 • Wi-Fi ryšys – įjungtas;
 • Garso lygis – 10 %.

Testų paketas padalintas į kelias dalis:

1-ąją dalį sudaro sistemos spartos matavimo testai (pastarąjį dar planuojama plėsti):

 • Sintetinis testas, matuojantys bendrą sistemos produktyvumą – PCMark Vantage 1.0.2;
 • Grafikos posistemės testai (3DMark 2006 1.2.0, 3DMark Vantage 1.0.1, Unigine Heaven 2.5), taip pat keletas žaidimų.

2-oji dalis: baterijos darbo laiko matavimas (kai nešiojamą kompiuterį „maitina“ tik akumuliatorius) bei korpuso elementų, aparatinės dalies komponentų (procesoriaus, kieto disko) temperatūrų nustatymas.

Baterijos darbo laikas buvo matuojama su programa Battery Eater Pro. Pastaroji nedidelė programėlė turi kelis režimus, iš kurių pasinaudota vienu: Reader‘s test – ekrane rodomas programos turimas ar vartotojo pasirenkamas tekstas. Praktiškai simuliuojamas knygos skaitymas, kai kas kelias minutes perverčiamas puslapis. Šio testo metu Wi-Fi ryšys būdavo išjungiamas, taip siekiant sužinoti maksimalią baterijos darbo trukmę.

Režimas „Maximum Load“ numato visų komponentų maksimalų apkrovimą (šiuo atveju, baterija iškraunama taip greitai, kaip tik įmanoma). Taip pat pasinaudota keliais subjektyviais, tačiau kasdieniškais „testais“ – tai darbas ofise (toliau – Ofisas) ir filmų peržiūra (toliau – Video).

Darbo su biuro programomis (testas „Office“) imitacijos atveju darome savo įprastus darbus, o tai yra: naršymas Internete (FACEIT.lT bei teminiuose resursuose), socialinis tinklas Facebook, pokalbių programa Skype, peržiūrima pora vaizdo klipų Youtube, per Winamp programą leidžiamas online radijas, peržiūrimas el. paštas, dirbama su Word dokumentais.

Testas „Video“ – tiesiog vyksta filmo peržiūra. Pasirinktas HD 720p kokybės ir  1 val. trukmės BBC dokumentinis filmas „Laukinė Kinija“ apie kinus, pandas ir šios šalies gamtą apskritai.

Ramybės būsenoje (parametras „Idle“) temperatūros fiksuojamas, kai nešiojamas kompiuteris yra įjungiamas ir paliekamas maždaug pusvalandžiui, t.y. su juo nieko nedaroma, tuo tarpu galintys įtakoti operacinės sistemos procesai (defragmentacija, OS atnaujinimų tarnybos ir t.t.) arba kita programinė įranga (saugumo paketai ir t.t.) yra atjungti.

Galiausiai nešiojamas kompiuteris pasmerkiamas darbui su komponentams „maksimalų stresą sukeliančiomis“ FurMark (GPU), OCCT-Linpack (CPU) ir HDTune (HDD). Palaukus 15 min., infraraudonųjų spindulių distanciniu termometru būdavo matuojama LCD ekrano, klaviatūros, apatinės nešiojamo kompiuterio dalies (dugno), išmetamo pro ventiliacinę angą oro, procesoriaus ir kieto disko (programos HWINFO pagalba) temperatūra.

Diagramose taip pat bus matomi keli rezultatai: režimas „Baterija“ – produktyvumo testai buvo vykdomi, atjungus išorinį maitinimo šaltinį (nešiojamas kompiuteris gali pasikliauti tik savo baterija), režimas „220V“ – prijungtas išorinis maitinimo šaltinis. Tokiu būdu matysime, ar veikia energijos taupymo technologijos, ir jei veikia, kaip efektyviai, t. y. ar dėl energijos taupymo režimų nukenčia sistemos produktyvumas.

Testų metu nešiojamas kompiuteris būdavo patalpinamas ant stalo (kietas paviršius).

Produktyvumo testai

Spartos testuose kol kas neturime ASUS K55VM verto konkurento, tačiau artimiausiu metu pabandysime surasti jei ne tokį patį, tai bent jau artimą varžovą.

Pirmasis testas – PCMark Vantage. Nors ir nebe naujas, tačiau jis neblogai parodo bendrą sistemos spartą:

 • Memories“ – testas yra skirtas išmatuoti sistemos produktyvumą, dirbant su skaitmeninėmis fotografijomis bei vaizdine medžiaga;
 • TV and Movies“ – aukštos raiškos vaizdinės medžiagos atkūrimas ir perkodavimas;
 • Gaming“ – matuojamas produktyvumas įvairiose 3D programose;
 • Music“ – įvairių garso formatų perkodavimas;
 • Communications“ – WEB resursų lankymas, darbas su el. paštu ir IP telefonijos naudojimas;
 • Productivity“ – dar viena nesudėtinga užduotis, kurioje modeliuojamas darbas su tipinėmis biuro programomis;
 • HDD“ – paskutinis testas, matuojantis tik duomenų kaupiklių posistemės darbą.

Bendra išvada yra paprasta: pastaroji ASUS K55VM konfigūracija (ypač procesoriaus posistemė) yra tikrai verta pagyrų. Bendras produktyvumo lygis yra visa galva aukštesnis už tą, kurio paprastai reikia ne tik daugumai namų, tačiau ir verslo vartotojų.

Sintetiniuose Futuremark testuose matome dvikovą tarp integruotos Intel HD 4000 grafikos ir diskretinės vaizdo plokštės nVidia GeForce GT 630M. Čia matome, jog Intel integruota grafika nėra jau tokia silpna, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Jei senesniame 3DMark06 matome dvigubą nVidia sprendimo pranašumą, tai naujesniame 3DMark11 pranašumas jau žymiai mažesnis.

Šį kartą atnaujinome Unigine Heaven versiją iki 3.0, taigi praėjusių testų rezultatus su dabartiniais lyginti ne itin korektiška. Pastarasis testas leidžia matyti, jog Intel HD 4000 praktiškai dvigubai lėtesnis už GeForce GT 630M. Tiesa, maksimalus spartos lygis vis tik nėra itin didelis, tad galima kalbėti apie vidutinės klasės lygį. Kiek tai tiesa, šiek tiek parodys pirmieji žaidimų testai.

Labai trumpas pasibėgiojimas po žaidimų testus parodė, jog šiuolaikinė šaudyklė Sniper Elite V2 net ir diskretinei grafikai nVidia GeForce GT 630M nėra palankus varžovas: apie komfortišką žaidimą galima galvoti tik su žemais nustatymais (galbūt eksperimentuojant tarp vidutinės ir žemos grafikos kokybės), tačiau ne aukščiau. Vėlesni pasišaudymai su Call of Duty: Modern Warfare ir Crysis 2 tai patvirtino – nVidia vidutiniokas su šiuolaikiniais DirectX 11 žaidimais susitvarko, bet tik „middle-low end“ grafinių nustatymų lygyje.

Lenktynių atstovas DiRT Showdown buvo kiek palankesnis mūsų apžvalgos herojui: galima jau pagalvoti ne tik apie vidutinius, tačiau ir apie aukštus grafikos nustatymus. Galiausiai action/RPG atstovas TES V: Skyrim leido nustatyti vidutinius grafikos nustatymus, šiek tiek suteikiant galimybę pasimėgauti ir kiek aukštesniais.

Trumpas verdiktas po žaidimų testų: jei esate užkietėjęs žaidėjais arba mėgstate šiuolaikines šaudykles, su šiuo nešiojamu kompiuteriu teks šiek paaukoti grafikos nustatymus (arba tiesiog žvilgtelėti į kitų kompiuterių su galingesnėmis vaizdo plokštėmis pusę).

Hitachi 750 GB talpos kietam diskui priekaištų nebuvo: darbas tylus, spartos lygis toks, kokio ir galimo tikėtis iš tokių parametrų kaupiklio, temperatūros taip pat tolimos nuo kritinių. Gal kiek didesnis atsitiktinės prieigos laikas (įprasta matyti 17 ms), tačiau stabdymų tikrai nebuvo pastebėta.

Garso posistemė

Iš tokio kainų diapazono nešiojamo kompiuterio (beveik dviejų su puse tūkstančio litų sprendimas) buvo galima tikėtis neblogos garso posistemės, tačiau po išpakavimo pamačius biudžetininkams būdingą užrašą „Altec Lansing“, tapo viskas aišku – nieko gero net už tokią kainą galima nesitikėti. Jei darbui skirtam kompiuteriui dar galima atleisti, tai mėgautis žaidimais be žemų dažnių (ir netgi su patenkinamais vidutiniais) būtų keistas įprotis. Iš ASUS K55VM, kuris turi pretenzijų vadintis tinkančiu žaidimams, buvo galima tikėtis tikrai daugiau.

Tokiu būdu, verdiktas aiškus: ASUS K55VM garso posistemė niekuo neišsiskiria nuo biudžetinių, o įsigijusiems šį nešiojamą kompiuterį vertėtų papildomai įsigyti išorines kolonėles.

Autonominio darbo laikas ir temperatūros

Autonominio darbo laikas – viena iš pagrindinių mobilaus kompiuterio charakteristikų, o kartais tai net svarbiau, nei produktyvumas, todėl šio parametro matavimui dedikuojamas atskira skiltis. Testas buvo atliekamas su programa Battery Eater Pro. Testų metu buvo išjungti Sleep, Standby ir Hibernate režimai.

 • Autonominio darbo laikas:

Nešiojamam kompiuteriui, tinkančiam pažaisti, toks autonominio darbo laikas yra tikrai pagirtinas. Praktiškai galima konstatuoti, jog „Video“ ir „Office“ testų metu ASUS K55VM rezultatas (maždaug trys su puse valandos) prilygsta nemažai daliai silpnesnių sprendimų, turinčių tik integruotą grafiką ir žemesnės klasės procesorius. El. knygų, dokumentų skaitymas ir panaši pasyvi veikla leidžia tikėtis 4 val. baterijos darbo laiko.

Vienintelis nuspėjamas rezultatas – tai maksimali apkrova, kurios metu tiek procesorius, tiek vaizdo plokštė, tiek ir kietas diskas parodė viską, ką gali. Šiuo atveju nešiojamas kompiuteris veikė vieną valandą. Taigi kelionėje pažaisti ilgai nepavyks.

 • Temperatūrų matavimai:

Pastarojo testo metu temperatūra patalpoje sudarė +22 oC.

Dar kartą reikia priminti, kad ASUS K55VM turi galingus komponentus, kurie tinkami ne tik žaidimams, tačiau ir kitoms didelių resursų reikalaujančioms užduotims vykdyti. Ir kas buvo atleistina buvusios apžvalgos herojui X54C, tas K55VM reputacijai bus tikrai ne į naudą: maksimalios apkrovos (kaip jau minėta anksčiau, dažniausiai netipinės ir artimos kritinėms) šis ASUS nešiojamas kompiuteris neatlaiko. Po gerų trijų minučių procesorius pasiekia +89 oC, tad testą tekdavo nutraukti, kadangi testinė programa fiksuoja kritinį temperatūros viršijimą. Jei maksimaliai apkraunami CPU arba diskretinis GPU atskirai, aušinimo sistema susitvarko sėkmingai – pasiekiama atitinkamai +83 oC ir +82 oC temperatūra. Tačiau klausimas kitas: ar žaidimai sukurs tokią išskirtinę apkrovą vienam arba kitam komponentui?

Tiesa, žaidimų testų metu perkaitimų požymių nepastebėta: nešiojamas kompiuteris veikė stabiliai, jokių pakibimų ar išsijungimų nebuvo. Kitas dalykas, kaip sistema elgsis karštą vasarą arba tuo atveju, kai žaidimas pareikalaus maksimumo spartos tiek iš CPU, tiek iš GPU. Kiek tokį rezultatą įtakojo minimalios aušinimo ertmės kompiuterio dugne, čia kitas klausimas. Taip pat klausimų kelia ir pati aušinimo sistema bei ventiliatoriaus darbo specifika, bet apie juos kiek žemiau.

Korpuso temperatūros apkrovos metu

Eilinį kartą ASUS nešiojamas kompiuteris pademonstravo tikrai patrauklų aušinimo sistemos triukšmo lygį. Žiūrint vaizdinę medžiagą, naršant Internete, dirbant įprastus biuro darbus, galima girdėti vos šiurenantį ventiliatorių, kuris visiškai netrikdo. Tačiau reikia konstatuoti, jog maksimali apkrova – viena iš silpnesnių K55VM vietų. Arba ASUS inžinieriai per daug apsidraudė nuo galimai per didelio triukšmo lygio, neleisdami „įsisiūbuoti“ ventiliatoriui, arba sutaupė aušinimo sistemos sąskaita, arba parinko per galingus komponentus (arba viskas kartu paėmus).

ASUS K55VM privalumai ir trūkumai:

Privalumai:

 • Didelis produktyvumo lygis, atliekant ne tik įprastus, tačiau ir daug resursų reikalaujančius darbus;
 • Galimybė žaisti daugumą šiuolaikinių žaidimų;
 • Patogi klaviatūra, pakankamai minkštai ir tyliai veikiantys mygtukai;
 • Tylus aušinimo sistemos darbas;
 • Minimalus blizgių paviršių korpuse kiekis;
 • Pakankamai vėsus darbinis paviršius net ir esant maksimalioms apkrovoms.

Trūkumai:

 • Aušinimo sistema nesusidoroja su kritine (nors ir netipine) CPU+GPU apkrova;
 • Asketiška gamintojo pateikiama komplektacija;
 • Blizgus ekranas;
 • Ne itin aukšto lygio (ypač tokiam kainų segmentui) garso posistemė;
 • Lietimui jautrus laukelis pasižymi per dideliu jautrumu (aktualu dažnai dirbantiems su tekstu);
Išvados

Pirminis įspūdis, pamačius ASUS K55VM specifikacijas, buvo tik teigiamas: vienas galingiausių mobilių Intel procesorių, galintis sudoroti net ir sunkiausias užduotis, diskretinė nVidia grafika, kuri be užuolankų užsimena apie galimybę žaisti įvairiausius žaidimus, didelės talpos kietas diskas bei operatyvioji atmintis…

Tačiau po apžvalgos įspūdis jau nėra toks vienareikšmiškai pozityvus. Pirmiausia neramina galimybė susidoroti su kritinėmis apkrovomis. Nors su visais sintetiniais ir žaidimų testais nešiojamas kompiuteris susitvarkė, tačiau nesusidorojimas su labai didelėmis temperatūromis verčia pagalvoti ne tik apie specialų aušinimo padėklą, tačiau būtinybę palaikyti kompiuterio viduje idealią švarą.

Kartu galima konstatuoti, jog ASUS K55VM negalima laikyti tikru žaidimų kompiuterių. Kalbant apie šiuolaikinius žaidimus (ypač pirmo asmens šaudykles), Įdiegta GeForce GT 630M yra vidutinio lygio vaizdo plokštė ir nė lašo daugiau, nepaisant to, kad jai padeda vienas iš galingiausių Intel Ivy Bridge procesorių. Mėgstantys dažnai pažaisti (juo labiau, tikri žaidimų gerbėjai)  turėtų pasidairyti kitokių galingesnių sprendimų. Savo ruožtu, tiems, kuriems pirmoje vietoje yra procesoriaus galia, tačiau kartu svarbi ir kaina, šis modelis turėtų patikti.

Taip pat kritikos sulaukė garso posistemė, kuri susitvarko, įsigijus išorines kolonėles, ir „ultrabookinis“ lietimui jautrus laukelis, kurį pageidautina išjungti, dirbant su nešiojamo kompiuterio klaviatūra.

Visa kita, iš esmės, yra pagirtina: patogi klaviatūra, padori surinkimo kokybė, tylus aušinimo sistemos veikimas, esant nedidelėms apkrovoms, kartu nepamaišys ir suteikiama 3 metų garantija. Žodžiu, kaip visada, tai yra tik mūsų nuomonė, o kiekvienas iš jūsų tegu sprendžia pagal save.

9 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  šiaip gal viskas neblogai būtų, bet galėjo paprastesnį CPU įdėti. tada ir kaina mažesnė, ir atitiktų tokio lygio VGA, kurios tikrai nepavadinčiau, greičiau jau low end’o aukščiausia pusė. su temperatūrom, sakyčiau, pasiš*ko 🙁

 2. tipo mielas parašė:

  šauni apžvalga kaip ir visada.

 3. guru parašė:

  Sakyčiau, apsileido Asus paskutiniu metu. Kažkaip netikėjau, kad į pigios klasės laptopą tokį procesorių ir gpu galima įgrūsti ir dar tokios kainos paprašyti, kai šalia už panašią kainą n53 serijos modeliiai siūlomi.

  P.S. kas jau turi tokį NB, galite toliau neskaityti 🙂 forumai jau pilni vargšų, kurie skundžiasi, kad kai kuriuose geimuose šitas NB išsijungia po valandos – kelių. ir daug kur temperatūras irgi mini ties 90 laipsnių… kažkas labai pataupė, sakyčiau 🙂

 4. edvis parašė:

  pas mane viskas normaliai sukasi, jokiu luzinejimu. aisku, dabar tik cs:go grajinu, bet siaip viskas ok, patenkintas

 5. Kostas parašė:

  jau turiu sita laptopa, linksmai sukasi. daugiau su video kodavimu dirbu, del zaidimu negaliu ka nors tiksliai pasakyti, nebent kad mano sena need for speed patraukia 🙂

 6. robis parašė:

  as turiu si kompiuteri ir ne jis kaista ne ka o kokybe surinkimo tikrai gera minusas didziausias yra touchpadas.

 7. Space parašė:

  Asus politika idomi vis laptopai su 0.3mpix kamerom.

  • Saulius parašė:

   O jau kitu gamintoju, tokiam kainu segmente, geresne nori pasakyti ?

 8. auris parašė:

  turiu toki pati ir jokiu nusiskundimu nera,zaidziant nors ir valanda tem pakyla tik iki 75c ir cia kur guru raso kad issijungineja,tai ten visi is indijos kur forumose verkia.cia apzvalgoj siulo su geresnem pasisieskot vga zaidimam,aisku gali ieskot jei turi 4000-5000lt


Kitos kategorijos naujienos