BlueStacks ir AMD į PC platformą perkėlė 500 tūkst. Android aplikacijų


Kompanija BlueStacks didžiausias investicijas gavo ne iš ko nors kito, o iš AMD – jos sudarė $6,4 mln. iš bendrai gautų $15 mln. (tarp investuotojų taip pat galima sutikti Qualcomm, Citrix, Andreessen Horowitz ir Ignition Ventures). Dabar aišku, kodėl AMD ėmėsi tokių išlaidų. Dvi kompanijos apjungė savo jėgas, kad sukurtų specialią BlueStacks App Player versiją, optimizuotą hibridiniams AMD procesoriams bei Radeon vaizdo plokštėms. Visa tai leis paleisti Android aplikacijas sistemose su Windows 7 ir Windows 8, pasinaudojant visa AMD aparatinės įrangos galia.

Visa tai leis įdiegti BlueStacks technologiją į naujus asmeninius kompiuterius su sensoriniais ekranais, o tokių įrenginių savininkai galės pasinaudoti milžinišku naudingų (ir ne visai) aplikacijų, galinčių išnaudoti sensorinę įvesti, katalogu. BlueStacks šiuo metu veda derybas su didžiaisiais kompiuterių rinkos žaidėjais dėl savo technologijos įdiegimo, tačiau detalios informacijos neskelbiama. Kol kas žinoma tik apie sandorius su ASUS ir ViewSonic.

Aplikacijų parduotuvė AppZone, tarp kitko, jau veikia ir gana sėkmingai. Joje palaikomos anglų, vokiečių, korėjiečių, kinų, prancūzų, italų, ispanų ir portugalų kalbos (deja, lietuvių kalbos, kaip ir buvo galima tikėtis, nėra) ir per BlueStacks App Player suteikia prieigą prie 500 tūkst. Android aplikacijų iš tokių el. parduotuvių, kaip Amazon AppStore, Google Play, Get Jar, 1Mobile. Aplikacijos suskirstytos į kategorijas, įskaitant tokias, kaip pirkimai, žaidimai, muzika, verslas, švietimas ir t.t. (AppZone prieinamos ne tik Android aplikacijos, tačiau ir paprasti Windows žaidimai).

Kompiuterių su AMD aparatine platforma savininkams neseniai pristatytas el. parduotuvė leis pasinaudoti specifinėmis optimizacijomis, kurios specialiai sukurtos AMD ir BlueStacks specialistų dėka. Asmeniniai kompiuteriai su Windows 8 prie aplikacijų parduotuvės AppZone gaus prieigą per AMD Vision Center tarnybą.

Žvelgdamas į ateitį, BlueStacks vykdomasis direktorius Rosen Sharma pabrėžė: „Aplikacijų parduotuvės ir pačios aplikacijos – tai daugiamilijardinio pelno galimybė. BlueStacks pagrindu veikiantis verslo modeliai jau pasiruošę įtakoti asmeninių kompiuterių industriją, pasinaudodami sparčiai augančia mobilia ekosistema. Partnerystės su AMD dėka mes galime atnešti 500 tūkst. aplikacijų į Windows 8 ir netgi į daug platesnė asmeninių kompiuterių bazę. Toks aplikacijų kiekis yra žymiai didesnis, nei šiuo metu jų yra bet kurioje PC platformai skirtoje parduotuvėje, įskaitant Intel AppUp ar Windows 8 App Store“.

Atsižvelgiant į tą faktą, Windows 8 aplikacijų parduotuvėje yra kiek daugiau nei 2000 pasiūlymų, galima tik įsivaizduoti, kokią naudą suteikia BlueStacks technologija planšetinių kompiuterių su Windows OS ekosistemai. Kartu Android aplikacijų kūrėjai gauna dešimtis milijonų naujų potencialių vartotojų. Ir reikia pripažinti, jog AMD žingsnis tikrai neprastas. Pažiūrėsim, kaip viskas klostysis toliau, tačiau aplikacijų su sensorine įvestimi trūkumu planšečių su AMD Hondo mikroschemomis ir Windows 8 vartotojai skųstis tikrai negalės.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos