Kompaktiniam diskui sukako 30 metų


Ir vėl gimtadienis. Šį kartą jubiliatais tapo kompaktiniai diskai, kuriems sukako 30 metų: 1982 m. spalio 1 d. parduotuvių lentynose pasirodė pirmasis į CD įrašytas albumas „52nd Street“, kurio autoriumi tapo amerikiečių muzikantas Billy Joel. Albumo debiutas įvyko dar 1978 m., tačiau vėliau jis buvo perleistas – tai įvyko kartu su pirmuoju CD grotuvu Sony CDP-101.

Reikia paminėti, jog tyrimai ir kiti projektai, susiję su kompaktiniais diskais, prasidėjo žymiai anksčiau. 1974 m. kompanija Philips pareiškė norą sukurti visiškai naują muzikinį formatą, kuris būtų ir nedidelis savo dydžiu, ir galėtų pasigirti geriausia garso kokybe, lyginant su vinilinėmis plokštelėmis bei garso kasetėmis. Po 3 metų kompanija pagaliau ėmėsi tiek CD, tiek ir jiems skirtų grotuvų gamybos.

Tuo pačiu metu Sony taip pat užsiėmė savo nuosavo CD technologijos gamyba, tačiau galų gale abi kompanijos apjungė savo projektus ir 1982 m. oficialiai išleido kompaktinį  diską. Iš pradžių CD buvo priimti su tam tikra dalele skepticizmo, ir tik po kurio laiko tapo plačiai naudojamu produktu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos