Celeron procesoriai su Ivy Bridge architektūra pasirodys kitame ketvirtyje


Taip vadinami „kelių žemėlapiai“, kurie mums pasakoja apie gamintojų naujų produktų planus, IT industrijoje retai kada žvelgia toliau, nei devynis mėnesius į priekį – bent jau tai tiesa Intel procesorių išsamių aprašymų atžvilgiu. Kadangi nurodytas periodas jau apima kitą pusmetį, galima kalbėti apie tokių kompanijos planų tikroviškumą.

Kolegoms iš resurso Fudzilla pavyko išsiaiškinti, jog 2013 m. I ketvirtyje Intel išleis tris Celeron modelius, kurių pagrindą sudarys 22 nm Ivy Bridge architektūra. Visi trys minėtam periodui suplanuoti  procesoriai turi po du branduolius, 2 MB spartinančios atminties, grafikos posistemę, dirbančią 650/1050 MHz taktiniu dažniu, integruotą dviejų kanalų DDR3-1333 operatyvios atminties kontrolerį, antra vertus, Hyper-Threading palaikymo ir vėl nebus. Modeliai Celeron G1620 (2.7 GHz) ir Celeron G1610 (2.6 GHz) pasižymės TDP lygiu, ne didesniu nei 55 W, tuo tarpu procesoriaus Celeron G1610T (2.3 GHz) TDP apsiribos 35 W, apribojant tik skaičiavimų branduolių spartą, tačiau GPU produktyvumo lygis nenukentės.

Procesoriai, kaip ir dabartiniai Sandy Bridge atstovai, bus suderinami su LGA 1155 platforma. Šaltinių teigimu, šį pusmetį Ivy Bridge procesorių dalis visame Intel produkcijos asortimente pasieks 30%, tuo tarpu 2013 m. I pusmetį šis rodiklis perkops 70%. Tokiu būdu, visai nereikėtų stebėtis, kad 22 nm technologinį procesą įsisavins net ir biudžetiniai Celeron procesoriai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos