Naujos ES taisyklės gali apriboti prekybą galingomis vaizdo plokštėmis


Iki šiol diskretinių vaizdo plokščių energijos suvartojimo lygis atsiremdavo nebent į standarto PCI Express ribojimus bei šiuolaikinių maitinimo blokų specifikacijas. Už didėjančios šilumos išsklaidymą tampa atsakingos vis didesnių matmenų aušinimo sistemos. Flagmanuose naudojami termo vamzdeliai ir garinimo kameros tapo norma, tuo tarpu kai kurie gamintojai jau nesibaimina pasiūlyti grafinius adapterius, kurios užima tris „aukštus“.

Kolegos iš resurso Nordic Hardware tvirtina, jog Europos Sąjungos institucijos rengia taisykles, kurios reguliuos europinės ekosistemos energijos panaudojimo efektyvumą bei ketina rimtai apriboti vaizdo plokščių energijos suvartojimo lygį. Jei naujos taisyklės bus priimtos, nuo 2014 m. kai kurių vaizdo plokščių modelių realizacija Europos Sąjungos teritorijoje bus uždrausta, kadangi jos neatitiks naujiems energetinio efektyvumo reikalavimams.

Asus ROG Mars II vaizdo plokste 01

Štai tokių „monstrų“ ateityje Europos Sąjungos teritorijoje galime ir nepamatyti…

Taisyklių projektas išskirsto vaizdo plokštes į septynias grupes, iš kurių vyriausios negalės turės didesnį atminties pralaidumą nei 320 GB/s. Teoriškai tai atitinka 384 bitų magistralę ir 6667 MHz GDDR5 operatyvios atminties taktinį dažnį, arba 512 bitų magistralę ir 5001 MHz GDDR5 taktinį dažnį. Ir tai nėra jau taip toli nuo dabartinių vaizdo plokščių – Radeon HD 7970 GHz Edition atminties pralaidumas sudaro 288 GB/s. Pažymėsime, kad nešiojamų kompiuterių atveju ribiniu atminties pralaidumu taps 225 GB/s.

Remiantis anoniminiu šaltiniu iš kompanijos AMD, kuriais remiasi minėtas resursas Nordic Hardware, jei minėtos dabartinės redakcijos taisyklės taps realybe, Europoje kils labai didelis klausimas dėl kai kurių grafinių sprendimų pardavimų legitimumo: kalbama apie Radeon HD 79xx, Radeon HD 77xx, Radeon HD 7500/7600 ir Radeon HD 6500/6600, o taip pat būsimus AMD Oland kartos grafinius adapterius. Kiekvienai klasei numatyti savi energijos suvartojimo lygio ribojimai, ir minėti produktai juos privalės atitikti. Žinoma, problema paliestų ir nVidia vaizdo plokštes, tiesiog šio gamintojo atstovų komentarų iki šio momento kol kas nesulaukta.

Teisės aktuose numatyti ekologiniai reikalavimai jau apsunkino gyvenimą daugeliui kompanijų, kurios realizuoja ir eksploatuoja produkciją Europos Sąjungos teritorijoje. Štai automobiliai kiekvienais metais turi atitikti vis griežtesnes anglies dvideginio emisijos normas, lėktuvai neturi kelti per daug triukšmo ir t.t. Matome, jog ir elektronikos komponentai turi atitikti RoHS reikalavimus dėl kenksmingų medžiagų. Dabar galvos skausmo padaugės ir vaizdo plokščių gamintojams.

7 komentarai (-ų)

 1. Karvė parašė:

  Kažkoks komunistinis siaubas! Gal ir kvotas sukvėpuojamam orui pradės dalinti?

 2. ernestas parašė:

  kazkoks nelogiskas sprendimas… tie kurie nores tos galios, kuria siulo tokie monstrai, tai prades detis po kelias plokstes, kas net padidintu energijos suvartojimo lygi. ot gudrociai atsirado.. 😀 o prie ko atminties pralaidumas su energijos efektyvumu europoj tai isvis nepagaunu kampo 😀 cia gal konsoles issigando, kad pc hardware`as per daug greit gereja ir nusprende, kad reik pristabdyt bsk 😀

 3. Arvydas parašė:

  jo, atminties pralaidumas tai čia prie ko? nu kokie debilai dirba ten? va kad maitinimo blokus uždraust pardavinėt, kurie viršija tarkim 1kW tai dar logiška būtų, o dabar tai tik tyčiojasi iš gamintojų ir vartotojų

 4. kitas kampas parašė:

  Tikrai per grieštos taisyklės,bet gal tai paskatins tinkama žaidimu optimizavima vaizdo plokštėms,nes susidaro ispudis kad jis nėra toks koks turėtu

 5. thermal parašė:

  man įdomu, kokią ten jie žolę rūko, kad tokias taisykles sugalvoja? 😀 man kaip tik kūrybinis štilis, reikia į Briuselį važiuot 🙂

 6. zet parašė:

  toks jausmas, kad cia Intelis suinteresuotas. Bet ES tai kaip mazas vaikas, jei jau deda draudimus, tai tegul deda ant visko, ant masinu, ant teliko/mobiliaku istrizainiu, ant namu langu dydziu, ant uzpakalio storio, nes ji nesti irgi energijos reikia. Ir kiek lempuciu name tureti galima, ir kiek kompu, nes jei trys kompai tokie name, nes trys vaikai, tai kiek prisuks. Ir reikia dar ivesti kvotas, kiek zmogus km per menesi gali nuvaziuoti. Ir prie ko cia pralaidumas, prisiminkite GF880Ultra, ten isvis nesveikas pralaidumas buvo. Pvz sukurs technologija, kur galima prie tu paciu elektros sanaudu pvz patrigubinti pralaiduma, ir ka, nebus galima naudoti ? Toks jausmas, kad zmones durneja visam pasaulyje, arba priesingai, pvz koks Intelis tampa protingesnis ir nuperka istatyma (cia as is lempos). Neveltui Europa dinozauru vadinama ir neveltui kinija bei koreja verziasi i prieki.

  IR ISIMKITE TA „PROVE YOU ARE A HUMAN“, CIA LIETUVISKAS PUSLAPIS !!!!!!!!!!!!!!!

 7. zet parašė:

  Sutinku su Ernesto ir Arvydo pastabom


Kitos kategorijos naujienos