Facebook DNS serverius atakavo hakeriai iš Anonymous


Socialinis tinklas Facebook, šaltinių teigimu, nusipelnė atakų iš hakerių bendruomenės Anonymous pusės. Dėl to socialinis tinklas tapo neprieinamas eilėje pasaulio valstybių – Austrijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Švedijoje. Apie ataką pranešė Twitter vartotojas, pasivadinęs pseudonimu AnonymousOwn3r: „Aš atakuoju Facebook tiesiog dabar“.

Jei vartotojas nesumelavo, tai hakerių bendruomenė iš tikrųjų atsakinga už Facebook problemas. Po kelių minučių nuo pirmosios Twitter žinutės pasirodymo tas pats vartotojas pranešė, jog jis nutraukia ataką tam, kad vartotojai galėtų grįžti į didžiausią pasaulyje socialinį tinklą. Įdomu tai, jog hakeris nepranešė savo atakos priežasties, pasakydamas tik tiek, kad bandė savo kėslus įgyvendinti dar dieną prieš tai, tačiau ataka buvo nesėkminga.

Dėl kilusių problemų Facebook tapo neprieinamas didžiajai daliai Europos vartotojų. Resursas Slashgear tvirtina, jog Twitter žinutę parašęs asmuo yra tas pats Anonymous hakeris, kuris praėjusį mėnesį nulaužė resursą GoDaddy. Priminsime, jog dėl atakos GoDaddy kontroliuojami milijonai interneto puslapių tapo neprieinami.

Ekspertų teigimu, buvo atakuoti būtent socialinio tinklo DNS serveriai, kadangi, pavyzdžiui, gauti prieigą prie touch.facebook.com buvo galima be jokių problemų. Jei tikėti hakerio pareiškimais, daugelio Europos šalių vartotojai vėl gali gauti prieigą prie savo socialinio tinklo Facebook paskyrų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos