Firefox 16 dėl rimtos „skylės“ pašalinta iš Mozilla puslapio


Praėjus vos vienai dienai po debiuto, Mozilla naršyklė Firefox 16 buvo „laikinai pašalinta“ iš oficialaus kompanijos puslapio. Kūrėjai pareiškė, kad programoje yra labai rimta saugumo „skylė“, kuri privalo būti greitai pašalinta.

Pažeidžiamumas galėjo leisti kenkėjiškiems puslapiams pamatyti, kokius interneto resursus lankė vartotojas, ir gauti prieigą prie URL bei jo parametrų“,-  kompanijos tinklaraštyje pranešė Mozilla produktų saugumo padalinio vadovas Michael Coates. „Šiuo momentu neturime duomenų, kad pažeidžiamumas padarė kokios nors rimtesnės žalos“.

Dabar kompanija intensyviai dirba, kad programinė klaida būtų ištaisyta, o pataisymas žadamas jau rytoj. Kol kas Mozilla ragina vartotojams sugrįžti prie Firefox versijos 15.0.1, kuri, kompanijos atstovo teigimu, minėtos klaidos neturi. „Vienas iš variantų – vartotojai tiesiog gali palaukti, kol  nepasirodys mūsų atnaujinimai ir įsidiegs automatiškai, kad pažeidžiamumas būtų neutralizuotas“, – pridūrė jis.

Nauja Firefox 16 versija oficialiai pasirodė tik vakar. Joje, be viso kito, atsirado naujų HTML5 galimybių, CSS3 animacijos, standarto IndexedDB palaikymas, taip pat eilė kitų funkcijų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos