Galaxy S III vs iPhone 5: kurio ekranas apima platesnę spalvinę gamą?


Resursas CDRinfo tvirtina, jog išmaniojo telefono Samsung Galaxy S III ekranas kai kuriais parametrais lenkia ekraną, įdiegta neseniai debiutavusiame Apple iPhone 5.

Technologijos „in-cell touch“ naudojimas leido sumažinti iPhone 5 ekrano storį, tačiau pagal šį parametrą jis vis tik nusileidžia korėjiečių Galaxy S III.

iPhone 5 ekrano storis sudaro 1,5 mm, ir tai yra maždaug 0,6 mm mažiau už iPhone 4S, kuriame šis rodiklis lygus 2,1 mm. Savo ruožtu, Samsung Galaxy S III ekrano šioje srityje nepralenkiamas – vos 1,1 mm.

iPhone 4S atveju spalvinės gamos apimtis pagal NTSC standartą sudaro 50%. Išmaniajame telefone iPhone 5 šis rodiklis padidintas iki 72% NTSC. Vis tik tai yra mažiau, nei pasiekė Samsung inžinieriai – Galaxy S III apima 100% NTSC standarto.

Šaltinis skuba pažymėti, jog mažesnis ekrano storis ne visada atitinka viso išmaniojo telefono korpuso storio. Pavyzdžiui, Samsung Galaxy S III ir Apple iPhone 5 atveju situacija yra atvirkštinė: jei iPhone 5 korpuso storis sudaro 7,6 mm, tai Galaxy S III – 8,6 mm.

Kalbant apie spalvinės gamos apimtį, šis rodiklis nėra vienintelis techninis parametras, kurie apsprendžia vaizdo perteikimą. Iš vienos pusės, 72% NTSC tenkina absoliučios daugumos vartotojų poreikį. Iš kitos pusės, dėl geresnio kalibravimo galima gauti realistiškesnes spalvas, o „in-cell touch“ technologijos naudojimas leido padidinti ekrano ryškumą.

Pridursime, jog Samsung Galaxy S III naudojamas ekranas su organiniais šviesos diodais, tuo tarpu iPhone 5 – skystųjų kristalų.

Vienas komentaras

  1. merkys parašė:

    Jobsas nebūtų leidęs išleisti tokio telefono, jam dar daug iki tobulumo. Ir kam reikėjo skubėt?


Kitos kategorijos naujienos