Gamintojai daugiau nebenori kurti Windows RT planšečių


Kompanija Acer jau nuo pat pradžių atsargiai kalbėjo apie Microsoft norus išleisti savo planšetinį kompiuterį Surface, tuo tarpu Windows RT sprendimų atveju vis dar užima laukiančiojo poziciją mažiausiai  iki 2013 m. II ketvirčio. Įdomu tai, kad kompanija ASUSTek Computer, nors ir demonstruoja įsitikinimą savo galimybėmis sukurti plonesnius ir pigesnius Windows RT planšetinius kompiuterius, nuo realių veiksmų taip pat ketina susilaikyti.

Resursas DigiTimes praneša, jog gamintojų tarpe lieka vis mažiau entuziazmo kurti planšetes su operacine sistema Windows RT. Kiekviena kompanija, kur iki šiol neatsisakė tokių ketinimų, išleis ne daugiau nei 50 tūkst. tokių įrenginių. ASUSTek Computer, Dell, Samsung ir Lenovo kartu turėtų pasiūlyti ir Windows RT konkurentų. Tiesa, kompanijos HP, Sony ir Toshiba tokių planų apskritai atsisakė.

Įrenginių su Windows 8 ir x86 suderinamų procesorių segmentas Microsoft partnerius traukia daug labiau, nei nauja operacinė sistema Windows RT su savo miglota rinkos perspektyva. Įdomu tai, kad tarp „atsiskyrėlių“ minima ir kompanija Nokia, kuri planavo išleisti planšetę su Windows RT, pasitelkiant Compal Electronics pajėgumus, tačiau tokių planų realizacija dabar atidėta neribotam laikui.

Procesorių gamintojai Windows RT rinkoje taip pat turi skirtingas perspektyvas. Jei nVidia tiekia korporacijai Microsoft savo procesorius Tegra 3, tai Texas Instruments iš šios rinkos nusprendė pasišalinti. Samsung ir Dell planuoja savo sprendimuose naudoti Qualcomm procesorius, tačiau jei rinkos apimtis bus ribota, pastaroji kompanija taip pat gali pasielgti kaip Texas Instruments.

Savo ruožtu, kompanija AMD kartu su partneriai ketina išleisti 125 įrenginius su Windows 8 ir savo hibridiniais procesoriais. Fujitsu planšetės jau apsiginklavo specializuotais AMD Hondo procesoriais Z-60, o jų pagrindu bus išleista nuo 6 iki 19 skirtingų planšečių modelių. Pagrindine naujienų premjerų vieta turėtų tapti sausio mėnesį įvyksianti paroda CES 2013.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos