Google Nexus 10 kaina prasidės nuo patrauklių $399


Nors dėl uragano pavojaus paieškos gigantas Google nesurengė oficialaus renginio savo naujienų pristatymo proga, tačiau tai korporacijai nesutrukdė anonsuoti ilgai lauktų produktų. Apie išmanųjį telefoną LG Nexus 4 jau rašėme, dabar pristatysime planšetinį kompiuterį Nexus 10, kurio vaizdai ir specifikacijos dozuotai pasirodydavo Interneto platybėse.

Planšetinis kompiuteris, kuris sukurtas bendradarbiaujant su kompanija Samsung, gavo 10,1“ įstrižainės ekraną su PLS matrica ir milžiniška raiška – 2560 х 1600 taškų (16:10), o tai 1,3 karto daugiau, nei gali pasiūlyti iPad 4. Taškų tankis Nexus 10 sudaro 300 ppi. Multimedia pakraipą nurodo ir tai, jog įdiegti stereo garsiakalbiai – jie tęsiasi išilgai abiejų korpuso pusių, taigi juos netyčia uždengti abejomis rankomis būtų sunku.

Skaičiavimų užduotis atliks galingas dviejų branduolių procesorius Samsung Exynos 5 su Cortex-A15 architektūra bei keturių branduolių integruota grafika Mali T604. Planšetė aprūpinta 5 MP raiškos kamera nugarinėje dalyje, tuo tarpu priekyje vartotojai ras 1,9 MP kamerą.

Nexus 10 dirba su operacine sistema Android 4.2 Jelly Bean, apie kurios svarbiausias naujoves, įskaitant daugelio vartotojų aplinką, ir patobulinimus pakalbėsime atskiroje naujienoje.

Talpi 9000 mAh baterija, Google teigimu, leis planšetei dirbti iki 9 val., žiūrint aukštos raiškos vaizdinę medžiagą, o taip pat iki 500 val., jei įrenginys bus paliktas ramybės būsenoje. Įrenginio svoris – 604 gramai, o iš periferinių jungčių bus galima rasti micro-USB ir micro-HDMI. Įdiegta iš kartu dvi NFC mikroschemos – po vieną priekinėje ir nugarinėje dalyje.

Šiuo metu planšetė gali pasigirti tik Wi-Fi moduliu, o tai gali nuliūdinti mobilius vartotojus. Antra vertus, pažadėta versija ir su  4G LTE palaikymu, tačiau informacijos apie šios modifikacijos pasirodymo datą kol kas nėra.

Google Nexus 10 su 16 GB kaupikliu kaina sudarys $399 (~ 1070 lt be mokesčių), tuo tarpu už 32 GB versiją teks atiduoti $499 (~ 1345 lt). Prekyba šiuo planšetiniu kompiuteriu per el. parduotuvę Google Play prasidės lapkričio 13 d., pirmieji šią naujovę galės įsigyti JAV, D. Britanijos, Australijos, Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Kanados ir Japonijos vartotojai.

Taip pat galima pažiūrėti vaizdo klipą (nuo 9:20 min.), kuriame Google papasakojo apie savo planšetinį kompiuterį:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos