Google siūlo vartotojams susimokėti už kai kurių straipsnių skaitymą


Kompanija Google nusprendė atlikti nedidelį eksperimentą, suteikdama vartotojams galimybę susimokėti už kai kurių Internete esančių straipsnių skaitymą per firminę mokėjimų sistemą Google Wallet, praneša portalas CNet. Kiekvieno straipsnio kaina sudaro nuo 25 iki 99 JAV centų, o prieigos prie straipsnio laikas nėra ribojamas. Be to, jei turinys pasirodė nekokybiškas arba tekste nebuvo tai, ko tikėjosi vartotojas, galima susigrąžinti išleistus pinigus, jei nuo apmokėjimo momento nepraėjo daugiau nei 30 minučių.

Savo ruožtu, leidėjai gali publikuoti puslapyje su savo turiniu atitinkamą reklaminį Google Wallet skydelį, kurį paspaudus, vartotojas iš karto apmokėti pilno straipsnio perskaitymą. Kaip pavyzdį kūrėjai pateikė keletą Interneto puslapių, kuriuose jau patalpinti tokie reklaminiai skydeliai. Kad būtų galima tai pamatyti gyvai, pasinaudokite šia nuoroda. Šiuo metu eksperimente dalyvauja keletas stambių leidėjų, įskaitant Oxford University Press, DK publishing ir Pearson’s Peachpit.

Vartotojai labai mėgsta nemokamą turinį, ir todėl mes manome, jog reklama ir toliau liks efektyviausia monetizacijos priemone daugumai Interneto puslapių. Kartu mes žinome, jog egzistuoja ir daug turiningesnių straipsnių, kurį autoriai galėtų publikuoti Internete, jei būtų efektyvesnis būdas pardavinėti atskirus straipsnius. Šis eksperimentas padės autoriams talpinti Internete daugiau aukštesnės kokybės turinio“, – teigė Google.

Reikia pastebėti, jog Google nėra pirmoji, kuri internete pasirodė mikromokėjimų rinkoje. Anksčiau tai bandė padaryti tokios kompanijos, kaip Flooz, Beenz, CyberCash, Bitpass, Peppercoin ir DigiCash, tačiau jos buvo pasmerktos nesėkmei. Iš dalies tai buvo susiję su tuo, jog šios kompanijos perduodavo pardavėjui duomenis apie vartotojų kreditines korteles, turėjo sudėtingas vartotojo sąsajas ir reikalavo įsidiegti papildomą programinę įrangą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos