Intel Broadwell procesoriai tenkinsis senais mikroschemų rinkiniais


Vienas populiarus resursas, kuris žinomas savo įpročiu periodiškai kartoti vieną ir tą pačią informaciją, jau buvo pranešęs apie Intel Lynx Point kartos mikroschemų rinkinių galimybę palaikyti 14 nm Broadwell architektūros procesorius, kurie turėtų pasirodyti 2014 m. Nereikėtų maišyti procesorių suderinamumą mikroschemų rinkinių ir motininių plokščių lygmenyje, kuris idealiu atveju leistų diegti naują procesorių į seną motininę plokštę, atnaujinus tik BIOS.

Intel jau turi 14 nm Broadwell procesorių inžinerinių egzempliorių

Išeivis iš resurso Fudzilla, o dabar turintis savo nuosavą SemiAccurate, priminė, kad 14 nm procesoriams Intel Broadwell nauji mikroschemų rinkiniai bus nereikalingi, tačiau nesiteikė patikslinti informacijos apie naujų procesorių suderinamumą su Lynx Point mikroschemų rinkinių šeimyna. Iš tikrųjų, esant tokiai didelei įvairių funkcijų integracijai į centrinį procesorių, dabartinių mikroschemų rinkinių galima ir atsikratyti – tai, pavyzdžiui, 2013 m. padarys procesoriai AMD Kabini. Savo ruožtu, ir Intel Haswell procesoriai, kurie bus skirti ultrabookams, taip pat priglaus mikroschemų rinkinio elementus, kad būtų galima supaprastinti motininių plokščių komponuotę.

Antra vertus, šaltinis neatmeta tokio įvykių eigos scenarijaus, kai Intel ims stimuliuoti motininių plokščių parko atnaujinimą dirbtinėmis priemonėmis, nors ir bus naudojami seni mikroschemų rinkiniai. Taigi šiuo atveju nereikėtų labai džiaugtis Intel Boadwell procesorių galimybe dirbti su senais mikroschemų rinkiniais: turbūt procesorių gigantui užtektų įdiegti DDR4 operatyvios atminties palaikymą, ir visi modernizacijų gerbėjai vėl būtų „pamaloninti“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos