Intel kuria telefonams skirtą procesorių su 48 branduoliais


Vos tik kompanija ARM užsiminė apie 64 bitų instrukcijas palaikančius procesorius ir branduolių skaičių apie 16 vienetų ir daugiau, kompanija Intel iš karto priminė apie savo didelį norą įsitvirtinti procesorių, skirtų išmaniesiems telefonams, segmente. Resursas Computerworld pranešė, kad Barselonoje esantis Intel mokslinių tyrimų centras jau demonstruoja 48 branduolius turinčio procesoriaus prototipą, kuris ateityje žadamas diegti būtent į telefonus.

Intel testinis stendas su „išmaniojo telefono“ prototipu, slepiančiu 48 branduolių procesorių

Kol kas analitikai mano, kad tokie procesoriai serijiniuose mobiliuose įrenginiuose pasirodys tik po 5 ar net 10 metų, tačiau Intel atstovai įsitikinę, jog tai įvyks anksčiau. Vartotojai galės spręsti keletą sudėtingų užduočių vienu metu, o išmanusis telefonas perspektyvoje pakeis asmeninį kompiuterį visuose jo formatuose, aišku, prieš tai reikės numatyti galimybę dirbti su pilnaverte klaviatūra ir dideliu monitoriumi. Bent jau tokią ateitį mums piešia nepriklausomi analitikai.

Ateities išmanieji telefonai galės gauti keletą kamerų, atpažįstančias daiktus ir įvertinančias atstumą tarp jų. Sąveika su vartotoju bus vykdoma balso technologijų dėka. Daugelis užduočių, kurios dabar pavestos „debesų“ serveriams, ateityje galės būti išspręstos pačių išmaniųjų telefonų savarankiškai. Žinoma, daug kas priklausys ir nuo programinės įrangos kūrėjų, kurie galės rasti būdų, kaip panaudoti visus 48 branduolius. Kol kas net aštuoni branduoliai stacionariose sistemose apkraunami lygiaverčiai ir pilnai tik tam tikruose atvejuose, ką jau bekalbėti apie 48 branduolių procesorius mobiliame segmente. Intel atstovai įsitikinę, jog daug branduolių turintys procesoriai galės, be viso kito, taupyti elektros energiją, daug efektyviau paskirstydami apkrovą tarp branduolių.

Vienas komentaras

  1. guru parašė:

    aštuoni RAM moduliai, vidutinio dydžio cooler’is, motininė plokštė iPad dydžio… ir kaip aš neatpažinau telefono prototipo? 😀


Kitos kategorijos naujienos