Intel yra įsitikinusi savo pranašumu prieš ARM


Telefoninio pokalbio su resurso AllThingsD žurnalistais Intel vadovas Paul Otellini prisipažino, kad operacinės sistemos Windows 8 pasirodymas procesorių gigantui taps daug svarbesniu įvykiu, nei visų kitų ankstesnių Microsoft produktų debiutai. Tai susiję su tuo, jog Intel šios naujos OS dėka įgaus galimybę įsitvirtinti mobilių įrenginių rinkoje, kuriai kompanija paskutiniu metu skiria labai daug dėmesio.

Bet kokiu atveju, Intel gali susidurti su tam tikromis kliūtimis, bandant įsitvirtinti planšetinių kompiuterių rinkoje. Pirmiausia dėl to, jog Intel teks kovoti su ARM stovyklos žaidėjais, kuriems taip pat numatyta atskira Microsoft operacinės sistemos versija Windows RT. Vis tik Paul Otellini mano, kad Intel pusėje yra x86 architektūra, su kuria suderinama visa galybė aplikacijų ir programinių instrumentų, tuo tarpu ARM skirta ekosistema (kalbama būtent apie Windows terpę) vis dar „kūdikystės“ stadijoje.

Aišku, procesoriai su ARM architektūra vis dar lenkia x86 sprendimus savo energetiniu efektyvumu. Akivaizdu, kad netolimoje ateityje ARM šalininkai išspręs aplikacijų, skirtų Windows RT, trūkumo problemą, tuo tarpu Intel teks vartotojui pasiūlyti kažką tikrai įdomaus, kad jos sprendimai netaptų eiliniais produktais, galinčiais pasipuikuoti aplikacijų gausa.

Paul Otellini ne tik palygino ARM su dingusiomis iš lyderių tarp ar smarkiai priblėsusiomis žvaigždėmis Transmeta ar VIA, tačiau ir pasidalino savo nuomone apie planšetinius kompiuterius bei sensorinę vartotojo sąsają.

Pats Intel vadovas prisipažino, kad naudoja Acer kompiuterį su sensoriniu ekranu, ir jis daugiau nežiūri į tokią kompiuterio bei žmogaus sąveiką su buvusiu konservatyvizmu. Po kelerių metų sensoriniai ekranai taps įprastu dalyku, o parduoti kompiuterius be jų bus problematiška. Bent jau tai tiesa vartotojiškų įrenginių rinkoje, įsitikinęs Paul Otellini.

Savo ruožtu, Intel vadovas neaukština darbo patogumo su planšetiniu kompiuteriu. Jo teigimu, rinkoje pasirodantys daugybė planšetinių kompiuterių su prijungiama klaviatūra rodo, jog panašių sprendimų poreikis yra didelis, ir jie turėtų užimti dominuojančią poziciją rinkoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos