Interneto Archyvas užima jau daugiau nei 10 petabaitų


1996 m. darbą pradėjo Internet Archive, kuris savo serveriuose akumuliuoja įvairaus laikotarpio interneto puslapių turinį. Pavyzdžiui, Wayback Machine gali jus nusiųsti į pačius seniausius archyvo puslapius (tiesa, FACEIT.LT pirmoji kopija padaryta tik šiandien). Archyvo užduotis – ateinančioms kartoms suteikti prieigą prie senos medžiagos, kuri gana sparčiai keičiasi dinamiškai besivystančiame Internete. Viso to dėka galima gauti prieigą ir prie jau neveikiančių resursų.

Tiesa, ne visa Interneto puslapių informacija patenka į archyvą – pagrinde išsaugomas tekstas ir vaizdai, kurių dydis neviršija nustatyto limito. Dabar išsaugota daugiau nei 15 mln. WEB puslapių, o sukauptų duomenų kiekis jau pasiekė 10 mln. gigabaitų, arba 10 petabaitų. Interneto Archyvo serveriuose išsaugota ir daugiau nei milijonas vaizdo įrašų (gana kuklus skaičius, lyginant su Youtube ir panašiomis tarnybomis), o taip pat 1,5 mln. garso failų bei galybė suskaitmenintų spausdintų leidinių.

Nors 10 PB neatrodo taip jau daug, lyginant su duomenų masyvais, kuriais operuoja interneto gigantai, tokie kaip Facebook (vien šis socialinis tinklas saugo daugiau nei 100 PB nuotraukų ir vaizdo klipų), vis tik tai yra žymi riba archyvui, kuris turi gana kuklų finansavimą. Neseniai Internet Archive pranešė apie BitTorrent įkrovimų įdiegimą, kad būtų patogiau ir vartotojams, ir projektą aptarnaujantiems serveriams, kuriems bent kažkiek sumažėtų apkrovimo lygis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos