Analitikai prognozuoja iPhone 5 gamybos apimčių sumažėjimą


Panašu, jog greitu metu tarp Apple gerbėjų ims sklandyti naujas priežodis: „Prie Steve‘o Jobs‘o to nebuvo“. Šią frazę vis dažniau tenka girdėti tuomet, kai pastebime vis daugiau Apple klaidų, ar tai būtų staigiai susibraižantys nauji iPhone, ar nesklandumai „debesų“ tarnyboje ar tiesiog netyčia eilėje prie Apple Store „pagauta“ sloga.

Iš tikrųjų, atskirti grūdą nuo pelų kol kas labai sudėtinga. Ar tai žiniasklaida pati save reklamuoja „karštomis“ naujienomis apie Apple, ar tai pati kompanija, siekdama išlaikyti didelę pelno maržą, taupo ir taip daro klaidų, o galbūt tai yra vienas iš viešųjų ryšių elementų (kad tik minėtų, o ar gerai, ar blogai – nesvarbu), tačiau faktas lieka faktu – šį kartą informacijos pateikimo periodas apie penktos kartos Apple telefoną labai jau užsitęsė. Ir gali atrodyti, kad visa tai tęsis dar ilgai.

Naujienų agentūra Bloomberg šį kartą publikavo rimtą straipsnį, kuris pašvęstas mūsų naujienos herojui iPhone 5. Turbūt įdomiausiu straipsnio momentu tapo RBC Capital Markets analitikų komentarai apie naujojo išmaniojo telefono gamybos apimtis. Sprendžiant iš ankstesnių prognozių, šių metų IV ketvirtyje Apple galėjo parduoti 57 mln. iPhone 5. Bet taip buvo kalbama anksčiau. Tačiau dabar viso to nebus, įsitikinę specialistai. Naujojo produkto tiekimo apimtys sumažės iki 49 mln. vienetų per šių metų paskutinį ketvirtį, o viso to kaltininkas – ant išmaniojo telefono atsiradę įbrėžimai.

Priminsime, jog pirmieji iPhone 5 savininkai ant išmaniojo telefono nugarėlės iš anoduoto aliuminio pastebėjo ne vieną gerai pastebimą įbrėžimą. Kaip vėliau pasakė vienas iš kompanijos Apple vadovų – tai normalu. Pasakė ir viskas, tačiau Foxconn – išmaniojo telefono surinkėjos – vadovybė buvo priversta reaguoti į skundus. Kad būtų išvengta tokių situacijų, kai prekyboje pasirodo iPhone 5 su subraižytais korpusais, Foxconn sugriežtino surinkimo kokybės kontrolę. Ir tai labai greitai sukėlė vienos iš gamyklų darbuotojų pasipiktinimą, vėliau virtusį streiku ir vienai dienai sustabdytomis surinkimo linijomis. Ir nors konfliktas buvo greitai sureguliuotas (tiesa, Foxconn atstovai spaudai teigė, kad apskritai nežino apie jokį streiką), tačiau išmaniųjų telefonų surinkimas turėtų sulėtėti. Nei darbuotojai, nei kompanija tikrai nėra suinteresuoti lipti ant to paties grėblio. Viso to rezultatas, teisingai pastebi RBC Capital Markets – iPhone 5 gamybos apimtys sulėtės ir bus mažesnės už suplanuotas.

Galima neabejoti, jog labiausiai nukentės būtent kompanija Foxconn. Iš tikrųjų, gaminant anotuotus iPhone 5 korpusus, kinų kompanija pasinaudojo, jų manymu, standartine technologija, kurią jie naudoja ir nešiojamiems kompiuteriams skirtų aliuminio korpusų gamyboje. Tačiau išmanusis telefonas ir nešiojamas kompiuteris bei jų dėvėjimasis – tai kiek skirtingi dalykai, o tai tiesiog buvo pamiršta arba tiesiog nepastebėjo, kai buvo išleistos kelios nedidelės bandomosios iPhone 5 partijos.  Iš kitos pusės, dabar tarp Apple gerbėjų jau gerai žinomas žodžių junginys „anoduotas aliuminis“. Ar daug iš jų žinojo šiuos žodžius? Ir kas po to dar drįs sakyti, kad Apple nedalyvauja visuomenės švietime?!

Vienas komentaras

  1. Nepatenkintas parašė:

    Telefonų neįmanoma dėvėti. Dėvėti galima tik drabužius…


Kitos kategorijos naujienos