Steve Jobs į pirmąjį iPhone Google Maps įtraukė „paskutinę minutę“


Problemos, su kuriomis susidūrė Apple, iOS 6 debiutavus firminei kartografinei tarnybai, daugelį privertė prisiminti tuos laikus, kai Google ir Apple buvo artimi sąjungininkai. Tai prasidėjo po pirmojo iPhone anonso 2007 m., kai Steve Jobs pristatė pirmąjį kompanijos išmanųjį telefoną, sukėlusį tikrą furorą mobilių įrenginių industrijoje. Tuo metu, kai jau buvo planuojamas App Store ir iOS skirtų trečių šalių aplikacijų pasirodymas, Apple pasirinko Google kaip pagrindinį partnerį, kurio žemėlapiai ir paieškos sistema taps kertine iPhone funkcija.

Vis tik istorija galėjo būti visiškai kitokia. Leidinio The New York Times duomenimis, Google Maps įdiegimas į iPhone buvo labai vėlyvas Steve Jobs sprendimas – Apple vadovas suprato, jog kartografinė tarnyba yra puikus būdas pademonstruoti sensorines išmaniojo telefono savybes. Steve Jobs netgi panauodojo Google Maps aplikaciją tam, kad pajuokautų iš Starbucks darbuotojų, kai prezentacijos metu padarė užsakymą (ir iš karto jį atšaukė) 4000 žmonių, tuo sukeldamas didžiulį juoką pirmojo iPhone prezentacijoje.

Vis tik žurnalistai, remdamiesi buvusio iPhone inžinieriaus žodžiais, pranešė, jog Google Maps niekada nebuvo originaliojo plano dalimi, o aprašyta prezentacija tapo karštligišku dviejų Apple darbuotojų darbu, atliktu likus 3 savaitėms ir iPhone anonso. Vėliau Apple staigiai sudarė sutartį su Google dėl jos kartografinės tarnybos integravimo. Tuo metu aljansas buvo gana logiškas: nors tuomet Android platforma jau egzistavo, ji vis dar buvo kūdikystės stadijoje, o ir Google vykdomasis direktorius Eric Schmidt posėdžiavo Apple direktorių taryboje. Vėliau daugelis tokį Eric Schmidt paskyrimą pavadino didele Steve Jobs klaida, tačiau jau daug vėliau.

Bet kokiu atveju, 2007 m. Apple negalėjo realizuoti savo kartografinės tarnybos. Google šiuo atveju išliko partnere iki pat 2012 metų, kai kompanija iš Kupertino nutraukė sutartį ir ėmėsi plėtoti savo analogą. Dabar gi Apple gali „mėgautis“ šio, greičiausiai, taip pat skuboto sprendimo rezultatais, tačiau faktas, jog pirmasis iPhone apskritai galėjo likti be žemėlapių, yra tikrai įdomus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos