Ivy Bridge-EP procesoriai gaus iki 12 branduolių


Pati paprasčiausia sąmokslo teorija aprašyta kultiniame filme „Briliantinė ranka“. Jame pagrindinio herojaus žmona gana audringo pokalbio virtuvėje metu pareiškė: „Ten ne uždaras, o atviras lūžis“. Ši frazė puikiai atsispindi kompiuterių entuziastų nore „uždarą lūžį“ paversti „atviru“: šis „sindromas“ pasireiškia, ieškant paslėptų funkcionalių blokų centriniuose ir grafiniuose procesoriuose.

Kolegos iš resurso VR-Zone rudeninėje IDF 2012 sesijoje sugebėjo išgauti tam tikros informacijos iš šaltinių, kurie artimai bendrauja su Intel ir žino jų planus. Šie papasakojo, jog kitais metais ruošiami Ivy Bridge-E ir Ivy Bridge-EP procesoriai iš tikrųjų turės ne dešimt, bet dvylika branduolių. Bent jau galingiausių konfigūracijų darbo stotys gali gauti būtent tokius procesorius. Priminsime, jog esant tam tikrai sėkmės dalelei, tokie procesoriai galės būti įdiegti ir į LGA 2011 motinines plokštes, nors sisteminių plokščių gamintojai vis tik ketina išleisti atnaujintus produktus prieš Ivy Bridge-E/EP anonsą, kad būtų galima pamojuoti „naujumo vėliava“.

Toks papildomas priedas prie Intel siūlomo branduolių kiekio paaiškinamas gana paprastai. Gamybos paruošimo procese Intel nebuvo įsitikinusi, jog gauti procesoriai turės visus funkcionalius blokus, todėl du branduoliai buvo paaukoti, kad sėkmingai būtų realizuota masinė gamyba. Vis tik dabar Intel jau įsitikinusi, jog Ivy Bridge-E/EP galės pasigirti visais dvylika funkcionalių branduolių. L3 lygio spartinančios atminties kiekis, 12-core procesorių atveju sudarys 30 MB.

Žinoma, žaidimų segmente aktyvių branduolių skaičius gali sumažėti iki 10 arba netgi 8, tačiau proporcingai bus sumažinta ir kaina. Bet kokiu atveju, iki 2013 m. III ketvirčio dar yra daug laiko, kad ne kartą būtų peržiūrėtos Ivy Bridge-E/EP procesorių specifikacijos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos