JAV gali atsirasti nuotoliniu būdu valdomi robotai – policininkai


Tarptautinio Floridos universiteto padlinio Discovery Lab mokslininkai, palaikomi JAV Karinių jūrų pajėgų Rezervo, kuria nuotoliniu būdu valdomus robotus. Manoma, jog valdyti tokias mašinas galės valdyti į pensiją dėl invalidumo išėję policininkai bei karo veteranai. Tam tikra prasme tai bus Robocop analogas iš to paties pavadinimo fantastinio kovinio filmo.

Žinoma, jog šuo metu jie negalės tapti super policininkai, kaip tai buvo kino filme, kadangi robotų pareigos bus daug paprastesnės. Nuotoliniu būdu valdomi robotai turės ratus, jie patruliuos tam tikroje teritorijoje, tame tarpe saugos branduolinius objektus, taip pat išrašinės baudos kvitus vairuotojams, kurie parkuos automobilius neleistinose vietose. Techninių galimybių šioms užduotims atlikti jau yra, todėl projekto autorius daugiau domina naujų robotų išvaizda.

Iš vienos pusės, mašina turėtų atrodyti įtikinamai, kad eilinis pilietis neužmirštų, jog su juo kalba ne bedvasis mechanizmas, o pilnavertis teisėsaugos pareigūnas. Iš kitos pusės, robotas neturėtų būti bauginantis, kad, pavyzdžiui, pasimetęs bei tėvų nerandantis vaikas galėtų prieiti prie tokio Robocop‘o ir paprašytų padėti.

Taigi mokslininkai ir studentai iš Discovery Lab neskuba užbaigti savo projekto, o kaip pagrindu ketina pasinaudoti kariniu ratuotu robotu IHMC, kuris užsakytas agentūros DARPA, suteikiant $2 mln. biudžetą visam projektui. Šis robotas – patrulis bus aprūpintas garso ir vaizdo sistema, kuris leis jį valdantiems žmonėms bendrauti su piliečiais. Nuotoliniu būdu valdomi daugiafunkcinės mašinos jau plačiai naudojamos karo ir medicinos sferose, todėl robotai, tarnaujantys teisėsaugai – tai naujas logiškas žingsnis.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos