Kinai klonavo iPhone 5 Linghtning kabelio viduje esančią mikroschemą


Rugsėjo pabaigoje tapo žinoma, jog į naujos kartos iPhone 5 kabelį, skirtą sąsajai Lightning, kūrėjai integravo autentifikacinę mikroschemą, kurios dėka kompanija gavo galimybę kontroliuoti periferinių įrenginių ir aksesuarų gamybą. Be to, greitu metu Apple ketina pravesti specialų seminarą, kuriame ji papasakos apie naują politiką, susijusią su Lightning aksesuarais, o taip pat paaiškins savo reikalavimus kompanijoms – gamintojams.

Tačiau kompanijai iš Kupertino, matyt, ilgai džiūgauti neteks savo nustatytais apribojimais, kadangi Lightning kabelyje esanti mikroschema hakeriams tapo tik laikina problema. Antradienį vakare kinų gudruoliai pranešė, kad jiems pavyko „klonuoti“ mikroschemą, viso to dėka trečių šalių gamintojai dabar galės išleisti iPhone 5 skirtą periferiją ir aksesuarus be privalomo Apple pritarimo. Rinkoje jau galima sutikti tokių naujienų. Priminsime, jog dabar vartotojai gali įsigyti docking-stotelę ir kabelį su LED pašvietimu, skirtus Lightning sąsajai, už maždaug $39 (~ 105 lt).

Tokiu būdu, greitu metu iPhone 5 vartotojai galės įsigyti pigių kabelių, adapterių, periferinių įrenginių ir kitų Lightning aksesuarų, kurie yra pagaminti Kinijoje ir naudoja mikroschemas, galinčias apeiti Apple apsaugą. Amerikiečių kompanija, aišku, imsis visų priemonių, kad būtų sustabdyta neoriginalių aksesuarų gamyba ir platinimas, tačiau vargu, ar jai pavyks kontroliuoti visą rinką, jau nekalbant apie visagalę „klonų imperiją“ Kiniją.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos