Kokių funkcijų galima tikėtis iš Android 4.2?


Resursas AndroidAndMe skelbia eilinę gandų porciją apie kitą Google mobilios operacinės sistemos versiją Android 4.2, tik šį kartą daugiausia koncentruodamasis į programinę dalį.

Su nauja programinės platformos versija Google, kaip tikimasi, pristatys ir atnaujintą programą Nexus, kuri leis gamintojams išleis Nexus išmaniuosius telefonus, kurių išskirtiniu bruožu taps etaloninė Android versija, o už atnaujinimus jiems atsakomybę prisiims pati Google (tiesa, ne visai aišku, kaip šią schemą įtakos mobiliojo ryšio operatoriai). Gamintojai gaus ankstyvąją prieigą prie kitos Android versijos, bendradarbiaus su Google aparatinės dalies ir tvarkyklių srityje, tačiau kartu nebus įpareigoti naudoti žodžio „Nexus“.

Pranešama, jog įrenginiai turės atitikti baziniu aparatinius reikalavimus, kad juose galėtų veikti Nexus žaidimai, taip pat turės palaikyti NFC technologiją. Nurodoma, jog Google Play atsiras žaidimai, kurie dribs tik su Nexus įrenginiais, taip pat online tarnybos, kurios naudos apsaugotą išmaniojo telefono atminties dalį, o tai turėtų apsunkinti piratų veiklą. Tokiu būdu, Nexus programoje dalyvausiantys gamintojai gaus prieigą prie gana patrauklių tarnybų ir galimybes, kurių nėra įprastuose Android įrenginiuose.

Taip pat eilė gandų nurodo naują modifikacijų centrą, kuris leis keisti skambučius, vartotojo sąsajos kalbas ir tarnybas, foninius paveikslėlius ir daug ką kitą, tuo tarpu funkcionalumas papildomai gali būti praplėstas per Google Play. Pranešama ir apie dvi visiškai naujas funkcijas: šablonų palaikymą, kurie iš karto keistų visas dinamines ikonas, taip pat filtrus, kurie keistų visos sąsajos išvaizdą. Gamintojai galės aprūpinti įrenginius savo modifikuotomis sąsajomis per Customization Center. Tuo pačiu metu Android atnaujinimo metu nesuderinamos sąsajos bus atjungiamos iki tol, kol gamintojas neišleis atnaujintos versijos. Jei tai taps realybe, naujos Android versijos vartotojus pasieks daug greičiau.

Kartu pranešama, kad Google naujoje Android 4.2 versijoje įdiegs technologiją Project Roadrunner, kuri turėtų žymiai pagerinti mobilaus įrenginio autonominio darbo laiką. Prieš tai įdiegta technologija Project Butter padidina bendrą Android 4.1 sąsajos produktyvumo lygį.

Google Play, jei tikėti gandais, bus patobulinta eile nauja funkcijų, tokių kaip personalizuota paieška, neprivalomų reklaminių kampanijų integracija į pranešimų centrą, patobulinimai mikroapmokėjimų ir transakcijų aplikacijų viduje ir t.t. Tikimasi, jog bus išplėstos Google Now galimybės: tarnyba galės padėti naujokams įsisavinti bazines platformos funkcijas, iš esmės bus atnaujintas ir integruotas vaizdinės medžiagos grotuvas.

Iki šių metų pabaigos (o gal net ir iki spalio mėnesio galo) mes turėtume sužinoti apie tai, kurie iš šių gandų buvo tiesa ir taps neatsiejami Android 4.2 dalimi, o kokie taip ir liks gandais (o galbūt atsiras dar vėlesnėse operacinės sistemos versijose). Kartu reikia pripažinti, jog ganduose aprašyta nauja Nexus koncepcija atrodo gana patraukli ir perspektyvi.

8 komentarai (-ų)

 1. thermal parašė:

  iš tavo žinutės technews atrodo, kad visi tai priėmė kaip gryną tiesą. siūlau paskaityti šios naujienos pradžią

  „…Resursas AndroidAndMe skelbia eilinę gandų porciją…“

  gandų, o ne faktų, Lixteri 😉

 2. Lixteris parašė:

  thermal>>>Akivaizdu, kad naujieną Pushalotas šiadien rašė, o tavo minėti AndroidAndMe dar vakar prieš vakarą įkėlė naujieną, jog nusišnekėjo.

  • thermal parašė:

   aš nesiginčiju dėl nusišnekėjimo (jei ten chebra patys pripažįsta, viskas ok, pagarba jiems), aš kalbu apie tai, kad paminėtas žodis GANDAS, ir tai gali reikšti ir galima realų faktą, ir nusišnekėjimą, melą, nepilną tiesą ir t.t. vieni tiki, kiti – ne.

   apie apple produktus ne tokiu gandu prirašo ir postina visi didžiausi portalai, ir tai nereiškia, kad jie irgi nusišneka. pateikia kaip naują žinią ir viskas, niekas už šventą teisybę nekiša per prievartą. nori tiki, nori netiki.

 3. Dalius parašė:

  visiška nesamonė yra tas androidas, žinote kodėl? – ogi todėl, kad jie gali svaigti kiek nori apie visokius naujausius projektus ir tt – realybė žinote kokia? ogi tokia kad mano prieš 3 mėnesius isigytame naujame androidiniame telefone sukasi… 2.3.6 versijos atgyvena, ir gamintojas dar tik planuoja, galbut atnaujinti iki 4.0. Eina šikti ta google/android su tokiais dalykais. Nuejau ir nusipirkau iphona – jame visada pati naujausia sistema idiegta ir ji net puikiausiai veikia senesnės kartos tiek Iphone 4, tiek 3S modeliuose.
  Apie ka kalbam? ei kur jus androido fanai?

  • Saulius parašė:

   Man idomu ar pats supranti, kaip nusisneki, ar tu tik cia vienintelis manantis kad kiti idijotai, o tu ne..

  • a parašė:

   Daliau, gal vertetu truputi susirupinti savo galva pries smerkiant kitus? Jei perki sena modeli, tai gal jau tamstos problema? Kompa irgi imanoma kur nors nusipirkti su pasenusiu procu bei sena operacine, bet matyt jis buvo uzsilikes ir kaina labai patiko? 🙂

 4. ZeroFM parašė:

  http://www.youtube.com/watch?v=NMiY1kSTHZw penkios dalys koks šū… yra iOS .


Kitos kategorijos naujienos