Apple Mac OS skirtų antivirusinių testų rezultatai


Nepriklausomos austrų organizacijos AV-Comparatives specialistai publikavo antivirusinių programų, skirtų Apple kompiuteriams su operacine sistema Mac OS X, testų rezultatus. Testavime dalyvavo iš karto keletas garsių programinių produktų, kuriuos tikrai gerai pažįsta sistemų su OS Windows vartotojai. Štai kokie rezultatai buvo gauti:

  • Pirmą vietą su 100% rezultatu (aptiktų kenkėjiškų programų procentas) pasidalino iš karto trys produktai: avast! Free Antivirus for Mac 7.0, AVIRA Free Mac Security 1.0 ir ZeoBit Mackeeper 2012.
  • Antrąją vietą, pasiekusi 98,5% rezultatą, užėmė Kaspersky Security for Mac 13.0.2.458.
  • Trečia vieta su 96,9% teko ESET Cyber Security Pro 5.0.
  • Ketvirtąją vietą su 90,6% užėmė F-Secure Anti-Virus for Mac B11291.C105.
  • Penktoji vieta su 83,4% rezultatu atiteko eScan Anti-Virus for Mac 5.5-5.

Testavimo metu buvo pasinaudota rinkiniu iš 477 operacinei sistemai Mac OS X skirtų kenkėjiškų programų pavyzdžių  (dauguma jų priklausė FlashBack ir FakeAlert šeimynai). Visos antivirusinės programos pasižymėjo aktualiomis duomenų bazėmis, taip pat galėjo pasinaudoti savo „debesų“ tarnybomis, pasinaudodamos aktyvia Interneto jungtimi. Skenavimo metu tarp kietame diske buvusių 500 GB duomenų nė viena iš antivirusinių „gerų“ failų virusais nepalaikė (t.y. taip vadinamų „false positives“ atvejų nebuvo), o tai yra tikrai neblogas rezultatas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos