Planšetinių kompiuterių Microsoft Surface savikainos prognozės


Nuo senų laikų lietuvių liaudies papročiu buvo laikomas ne tik žiemos vijimas bei Morės deginimas, tačiau ir svetimo turto bei gerovės analizė. Galimos svetimų pinigų panaudojimo scenarijų fantazijos kai kuriuos nuveda į tokias gilias pasąmonės vietas, į kurias pabijotų įlįsti netgi senukas Froidas. Štai Vakarų ekspertai taip pat mėgsta skaičiuoti svetimas išlaidas, todėl, pavyzdžiui, prognozės apie Apple produktų medžiagų savikainą pasirodo iš karto po to, kai tik jie pasirodo prekyboje.

Kitų gamintojų produktai analitikų dėmesiu taip pat gali pasigirti, ir tai nusprendė patvirtinti resurso Tech-Thoughts autoriai, ėmęsi pranašauti, kiek gi kainuoja medžiagos ir komplektuojančios dalys, reikalingos planšetinio kompiuterio Microsoft Surface gamybai. Iš pradžių dalimis buvo išnarstytas planšetės variantas su 32 GB kaupikliu bei operacine sistema Windows RT. Jei pridėtume pelno maržą, lygią 23%, tai minimali tokio planšetinio kompiuterio kaina mažmeninėje rinkoje turėtų būti $399. Papildomi aksesuarai, tokie kaip klaviatūros, į šią kainą neįskaičiuoti.

Microsoft partneriai, šaltinio teigimu, savo planšetes su Windows RT siūlys už ne mažiau kaip $399 – $499. Jei kalbėtume apie planšetes su x86 architektūra suderinamais procesoriais ir Windows 8, tai firminis Microsoft gaminys su 64 GB duomenų kaupikliu korporacijai kainuotų papildomus $321. Jei vėlgi pasinaudotume maždaug 25-30% pelno marža, gautume mažmeninę kainą nuo $799 iki $899. Kaip matome, pastarieji skaičiavimai atitinka ankstesnius Microsoft pažadus, kurie nurodė, kad Surface RT kainuos panašiai kaip Android konkurentai, tuo tarpu Surface su Windows 8 Pro varžysis su ultrabookais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos