Antradienį debiutuos muzikos tarnyba Microsoft Xbox Music


Microsoft paskelbė, kad skaitmeninė muzikinė tarnyba Xbox Music – Apple iTunes ir Amazon Cloud Player konkurentas – jau antradienį bus prieinamas žaidimų konsolių Xbox savininkams, praneša naujienų agentūra Reuters. Pradedant spalio 26 d., po Windows 8 anonso, naujove galės pasinaudoti ir asmeninių kompiuterių bei planšečių (įskaitant Surface) su Windows 8 savininkai, o dar vėliau prie jų galės prisijungti ir išmaniųjų telefonų su Windows Phone vartotojai.

Nuo 2005 m. iki dabar yra parduota daugiau nei 67 mln. žaidimų konsolių Xbox. Ir visus tuos metus programinės įrangos gigantas bando išplėsti savo produkto galimybes.

„Prieš 18 mėnesių kompanija suprato, jog Xbox savininkai nuo 50% iki 60% savo laiko praleidžia, lankydami pramogines tarnybas, o ne žaisdami žaidimus“, – pranešė Xbox Music generalinis vadybininkas Jerry Johnson. Jis taip pat išsakė nuomonę, jog kompanijoms, kurios specializuoja pramogų srityje, muzika yra svarbiu argumentu, kovojant už vartotoją.

Xbox Music pakeis iki šiol buvusį skaitmeninį multimedia prekės ženklą Zune, kuris negailestingai pralaimėjo konkurencinėje kovoje su iTunes. Vartotojams bus pasiūlyta laisva prieiga prie šios online tarnybos (tiesa, reikės matyti nemažai reklamos), tačiau kartu bus prieinama ir prenumeratos galimybė ($9,99 per mėnesį) – šiuo atveju reklamos nebus.

Xbox Music kataloge šiuo metu yra apie 30 mln. muzikinių kompozicijų, kurias galima parsisiųsti ir atkurti be apribojimų (Download-to-Own, DTO). Palyginimui, iTunes kataloge šiuo metu yra apie 26 mln. kompozicijų. Xbox Music taip pat turi apie 70 tūkst. vaizdo klipų, kuriuos bus atkurti tik per žaidimų konsolę Xbox.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos