ABI Research: mobilios aplikacijos nuolat didėja


Analitikų agentūra ABI Research išsiaiškino, jog dominuojančioms mobilioms programinėms platformoms iOS ir Android skirtos aplikacijos labai sparčiai didina savo dydį. Šių metų rugsėjo mėnesį vidutinis iOS skirtos aplikacijos dydis sudarė 23 megabaitus, o tai yra 16 procentų daugiau, nei kovo mėnesį. Tačiau tai yra būtent vidutinis dydis.

Populiariausia kategorija yra žaidimai, o jie, dėl visai suprantamų priežasčių, yra daug didesni už įprastas aplikacijas. Vidutinis žaidimo dydis sudaro 60 megabaitų, o tai yra 42 procentais daugiau, nei prieš pusmetį.

Viso to priežastis yra gana lengvai paaiškinama: kovo mėnesį pasirodė naujasis iPad (dar žinomas kaip iPad 3), kuris turi itin didelės raiškos ekraną. Atitinkamai nuo to laiko kuriamų žaidimų grafinė sudedamoji dalis gana žymiai padidėjo.

Be to, Apple padidino aplikacijos, kurią galima parsisiųsti per 3G/4G, dydžio limitą – nuo 20 MB iki 50 MB. Apskritai vienos aplikacijos dydis negali viršyti 2 GB.

Panaši istorija ir su operacine sistema Android. Nuo kovo iki rugsėjo mėnesio mobiliai Google programinei platformai skirta aplikacija „užaugo“ 10 procentų (iki 6 MB), tuo tarpu Android įrenginiams skirtų žaidimų dydis padidėjo net keturis kartus – iki 40 MB. Kovo mėnesį Google taip pat, kaip ir Apple, padidino galimus maksimalius aplikacijų dydžius – nuo 50 MB iki 4 GB.

ABI Research analitikai pažymi, jog aplikacijų dydžių augimo tempai gana smarkiai viršija iOS ir Android įrenginių duomenų kaupiklių talpos augimą. Pavyzdžiui, 16 GB kaupiklių savininkams dabar tenka keletą kartų pagalvoti, prieš diegiant kokią nors rimtesnę aplikaciją. Vyriausiasis analitikas Apo Markkanen nurodo, kad tokios tendencijos gali labai smarkiai padidinti „debesų“ talpyklų populiarumą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos