NAND Flash atminties mikroschemos brangsta


Taivano šaltinių prognozės, jog greitu metu gali būti padidintos didmeninės NAND Flash tipo atminties mikroschemų kainos, visiškai patvirtintos organizacijos DRAMeXchange. Jos duomenimis, rugsėjo mėnesio II pusėje kainos daugiau nebekrito ir netgi pradėjo augti: bent jau NAND MLC atmintis pabrango maždaug 7,5% – 11%.

64 GB talpos NAND Flash atminties mikroschema

Rugsėjo mėnesio pabaigoje kontraktinės 32 GB talpos MLC mikroschemų kainos padidėjo 8,6%, tuo tarpu 64 GB atmintis vidutiniškai pabrango 9% (maždaug $3,5 – $4,6 už mikroschemą). Pastarasis pabrangimas susijęs su tuo, jog didieji išmaniųjų telefonų gamintojai, pirmiausia – kompanijos Apple ir Samsung – ėmė kaupti atsargas, taip ruošdamiesi vienam iš pelningiausių metų ketvirčių, užtikrinant naujienų tiekimą be jokių pauzių.

Iš esmės, gamintojai patys pasirūpino, jog paklausa viršytų pasiūlą. Jau rašėme anksčiau, jog kompanija Toshiba per tris vasaros mėnesius 30% sumažino NAND Flash atminties gamybos apimtis. Kitas reikalas – tai kompanija Samsung, kuri iš karto ėmė pildyti atsiradusį vakuumą. Tiesa, kaip matome, korėjiečiai tai padarė nepilnai. Tam tikra paklausa vis tik išliko. Pastaroji tendencija, DRAMeXchange teigimu, išliks iki lapkričio mėnesio arba ilgiau. Taigi apie NAND Flash atminties mikroschemų ir jos pagrindų sukurtų produktų kainų mažėjimą tam tikram laikui reikėtų pamiršti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos