Naujasis Google Nexus su Android 4.2 gali debiutuoti jau spalį


Jau pradėjo sklisti gandai, jog iki šventinio išpardavimų sezono Google ketina pristatyti iš karto penkis Android įrenginius su prekės ženklu Nexus. Tiesa, dabar paieškos gigantas kol kas tyli, tarsi žemę pardavęs, ir gali susidaryti įspūdis, jog šiemet jis nieko naujo nepasiūlys. Vis tik resursas Androidandme nusprendė susisiekti su informatoriais, kad galėtų išsiaiškinti, ko šiemet galime tikėtis iš Google propaguojamos Nexus programos.

Google Android „tėvu“ pravardžiuojamas Andy Rubin vėl turėtų nudžiuginti didele naujiena

Po konsultacijų su anoniminiais šaltiniais, minėtas resursas išsiaiškino, jog kitas išmanusis telefonas Nexus bus pristatytas per artimiausias 30 dienų, šis įrenginys debiutuos su kita Android versija, tačiau tai bus nedidelis Jelly Bean atnaujinimas, o ne kažkas panašaus į Android 5.0, apie kurį sklandė gandai dar prieš Android 4.1 debiutą. Žurnalistai praneša, jog šis gandą pranešė trys skirtingi šaltiniai, kurie ir anksčiau pateikdavo patikimą informaciją.

Šaltinių teigimu, kitą Nexus serijos išmanųjį telefoną Google mobiliojo padalinio vadovas Andy Rubin gali pristatyti renginyje „AllThingsD: Dive Into Mobile“, kuris įvyks spalio 29 – 30 d. Būtent šioje konferencijoje 2010 m. buvo pristatyta Android 3.0 ir planšetinis kompiuteris Motorola Xoom, ir panašu, jog Andy Rubin mielai pasidalins kokia nors didele naujiena, kai turės galimybę pabendrauti su konferencijos „siela“ Walt Mossberg.

Net jeigu anonsas įvyktų spalio mėnesį, naujų Nexus įrenginių pasirodymas gali užtrukti iki lapkričio mėnesio. Tikimasi, jog naujojo Nexus atstovo pardavimai prasidės gana greitai po anonso. Praeityje Google Nexus, skirtas operatoriui Verizon, pasirodė praėjus keletui mėnesių po anonso, tačiau šį kartą iš operatorių pusės jokių užlaikymų būti neturėtų.

LG Optimus Nexus – vienas iš galimų Nexus serijos atstovų, gausiančių „grynakraujį“ Android 4.2

Minėtuose ganduose reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog naujojo išmaniojo telefono Nexus gamintojas jau yra neva įvardintas. Apie tai, kas bus kitas Nexus gamintojas, gandų buvo labai daug, tačiau daugiausia pranešimų susiję su LG. Daugybė duomenų leidžia tikėtis, jog LG Optimus G gali tapti naujos kartos telefono Nexus pagrindu.

Taip pat nemažai dėmesio skirta ir būsimai Android versijai. Gandai teigia, jog tai bus ne 5.0, o daug smulkesnis Jelly Bean atnaujinimas. Google jau buvo išleidusi tokių atnaujinimų (pavyzdžiui, Google I/O 2011 pasirodė Android 3.1 Honeycomb), todėl tai paieškos gigantui nebus pirmas kartas. Beje, tam tikrą statistiką kaupiančiuose serveriuose žurnalistai jau yra sutikę Android 4.2 – visai tikėtina, jog būtent ji taps naujojo Nexus pagrindu.

Nežiūrint į tai, jog atnaujinimas nebus labai reikšmingas, galima tikėtis naujų išskirtinių funkcijų. Naujausi gandai teigia, jog vienu metu galės dirbti keli vartotojai, bus patobulinti žemėlapiai, pagerinta numerių rinkimo sistema, atsiras naujos kameros funkcijos, integruotas bevielio vaizdo perdavimo standartų, tokių kaip Miracast, palaikymas.

Apie kitus įrenginius ką nors užtikrinčiau pasakyti sunku. Tie patys gandai sako, jog be naujojo išmaniojo telefono – flagmano Nexus gali debiutuoti kiek atnaujintas pradinio lygmens Galaxy Nexus, taip pat Nexus 7 su 3G palaikymu bei 10“ ekraną turintis planšetinis kompiuteris Nexus 10. Bus tikrai įdomu pamatyti, kurie iš šių gandų pasitvirtins.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos