HTC ir NASA telefoną Nexus One paleis į kosmosą


Jei išmaniųjų telefonų skrydžiai su aerostatu iki pat stratosferos ribų jau nėra didelė retenybė (tokius žygdarbius jau atliko, pavyzdžiui, Apple iPhone ir Nokia Lumia 800), tai gilusis kosmosas šiems mobiliems įrenginiams yra tikra „terra incognita“. Ištaisyti šią neteisybę planuoja HTC, kuri kartu su NASA ketina nusiųsti į orbitą vieną iš savo kūrinių, tiksliau, patį pirmąjį jos ir Google kūrinį Nexus One.

Priminsime, jog šis išmanusis telefonas, debiutavęs 2010 m. su firminiu Google prekės ženklu Nexus, bus sukurtas HTC inžinierių pajėgomis ir pagamintas taivaniečių gamykloje. Skrydis į kosmosą suplanuotas 2013 m. ir, kaip pabrėžiama HTC tinklaraštyje, taps ilgai trunkančio testavimo laikotarpio kulminacija (šiuo metu testuojamas įrenginio patikimumas, įskaitant atsparumą didelėms vibracijoms, jis talpinamas į barokameras, atlieka skrydžius su aerostatais).

Pridursime, jog HTC Nexus One bus paleistas į kosmosą kaip programos PhoneSat dalyvis. Programa numato į kosmosą paleisti nebrangius miniatiūrinius palydovus, kurie sukurti Android išmaniųjų telefonų pagrindu. Tokie kosminiai aparatai gali būti panaudoti, pavyzdžiui, studentų mokymui, kadangi šiuolaikiniai išmanieji telefonai pasižymi tikrai didele skaičiuojamąja galia. Dabar pagrindiniu klausimu išlieka jų patikimumas. Beje, naujausias taivaniečių kompanijos flagmanas HTC One X+ jau siūlomas kandidatu skrydžiui į Jupiterį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos