Nokia Lumia pardavimai nukrito 28%, JAV – dar daugiau


Pasirašius susitarimą su kompanija Microsoft ir ėmus naudotis Windows Phone platformą, suomių gigantas Nokia susidūrė su eile problemų, tačiau išmaniųjų telefonų Lumia pardavimai auga ketvirtis po ketvirčio. Deja, vasaros pradžioje įvykęs Windows Phone 8 anonsas dabartinius Lumia modelius su Windows Phone 7 pasendino taip greitai, jog, panašu, tai padarė meškos paslaugą tai pačiai Nokia.

Nokia Lumia 920 – viena iš didžiausių kompanijos vilčių. Tik ar išgelbės suomius naujieji WP8 telefonai?

Kompanija pranešė, kad III ketvirtyje išmaniųjų telefonų Lumia pardavimai sumažėjo iki 2,9 mln. vienetų, o tai yra 28% mažiau, nei praėjusiame ketvirtyje. Priminsime, kad II ketvirtyje suomių gamintojas rinkai pristatė 4 mln. Lumia telefonų, o bendras jų skaičius jau siekia 10 mln.

Nokia vykdomasis direktorius Stephen Elop ataskaitinės konferencijos metu tiesiogiai nepakomentavo Lumia pardavimų kritimo, pareikšdamas tik tiek, jog tai buvo sunkus ketvirtis mobilių įrenginių ir paslaugų padaliniui. Kompanija pažymi, jog pardavimų kritimą lėmė reklamuota nauja Lumia linija, kurios debiutas dar tik įvyks.

Naujų išmaniųjų telefonų pardavimai JAV rinkoje taip pat smarkiai krito. Kompanija džiaugėsi sėkmingu Lumia startu Š. Amerikoje: II ketvirtyje čia buvo parduota 500 tūkst. WP išmaniųjų telefonų. Tačiau džiaugsmas greitai pavirto liūdesiu: III ketvirtyje pardavimai smuko iki 300 tūkst. vienetų.

Ką gi, dabar kompanija Nokia, matyt, su nekantrumu laukia lapkričio mėnesio, kuomet rinkoje debiutuos išmanieji telefonai Lumia 920 ir įvairūs Lumia 820 variantai. Nors Nokia vadovas Stephen Elop kalbėjo, jog po Windows Phone 8 anonso Lumia telefonų pardavimai išaugo, dabar tapo aišku, jog dalį potencialių pirkėjų tiesiog atbaidė perspektyva likti su pasenusia programine platforma.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos