Nokia vadovas: Windows Phone augimas vilčių nepateisina, bet…


Įvykių eiga visai ne tokia, kokios tikėjosi Nokia vykdomasis direktorius Stephen Elop, kai prieš pusantrų metų savo kompanijos strategijos pamatu pasirinko Microsoft Windows Phone platformą. Verslas, susietas su Symbian išmaniaisiais telefonais, ėmė nykti greičiau, nei tikėtasi, paprastų mobilių telefonų verslas taip pat buksuoja, o pirmieji Windows Phone neiškovojo to populiarumo, kurio tikėjosi kompanijos vadovybė.

„Aš jau kalbėjau apie tai pagarsinant veiklos rezultatus…, žvelgiant iš pirmųjų išmaniųjų telefonų Lumia pozicijų, norėtųsi matyti labiau įkvepiančius rezultatus. Čia nėra jokių abejonių“, – pažymėjo Stephen Elop. Tačiau jis taip pat pareiškė, jog produktai yra geri, ir kompanija nekeis kurso, toliau tikėdama, jog sugebės sukurti gerą verslą aplink Microsoft mobilią operacinę sistemą.

Nokia vykdomojo direktoriaus teigimu, kompanijai buvo būtina pasiūlyti rinkai kažką fundamentaliai skirtingo ir daug patrauklesnio – naudojimasis Android ekosistema nebūtų davusi kompanijai būtinos erdvės išsiskirti iš galybės konkurentų. Vis tik prieš mobilių produktų su Windows Phone 7.5 Mango debiutą kompanija neturėjo pakankamai laiko, kad galėtų išskirti savo mobilius įrenginius iš kitų išmaniųjų telefonų, išskyrus dizainą – naujos operacinės sistemos funkcionalumas, iš esmės, buvo apspręstas tarp Microsoft sienų.

Kita problema, Stephen Elop teigimu, buvo tai, jog kompanija eilėje rinkų ne itin kruopščiai pasiruošė darbui su mažmeninės prekybos tinklais bei mobiliojo ryšio operatoriais, ypatingai Europos rinkoje: suomiai įvykdė plataus masto Lumia 800 plėtrą visame pasaulyje, neatsižvelgdama į skirtingų operatorių bei rinkų specifiką. Tiesa, vėliau JAV rinkoje kompanija laikėsi labiau koncentruotos strategijos, Lumia 710 pradėjusi platinti išskirtinai per T-Mobile, o Lumia 900 — per AT&T, ir tai davė tikrai įdomius rezultatus.

Stephen Elop interviu žurnalistams taip pat teigė, jog Nokia gauna pakankamą paramą iš Microsoft pusės. „Partneriškuose santykiuose yra nemažai sunkumų, tačiau kalbant apie fundamentalius įsipareigojimus vienas kitam, kalbant apie mūsų orientaciją į Windows Phone, nuolatinį įtemptą darbą funkcija po funkcijos, minutė po minutės – visa tai mes gauname“, – pažymėjo jis.

Nokia vadovo teigimu, gana svarbu, jog Microsoft eilėje savo produktų naudoja Nokia kartografines tarnybas – šis indėlis suomių kompanijai perspektyvoje atneš daugybę naudos. „Jie neatsitiktinai remiasi būtent mumis“, – pažymėjo Stephen Elop. Kartu jis vis tik pripažino, jog neretai abiejų kompanijų vadovai susirašinėja vienas su kitu, stengdamiesi sureguliuoti kylančius nesutarimus. „Kartais tarp mūsų būna sudėtingų momentų, tačiau mes juos įveikiame“, – pabrėžė jis.

Suomių korporacijos vadovas nejaučia nusivylimo tuo, jog Microsoft niekaip nepasinaudojo Nokia pajėgomis, kuriant planšetinį kompiuterį Surface, pažymėdamas, jog Nokia nenori būti bevardžiu gamintoju bet kam ir bet kada. „Tai tiesiog ne apie mus“, – teigė jis, pridurdamas, jog Surface sukūrimas niekaip nesumažino tikimybės, jog Nokia pasirodys planšetinių kompiuterių rinkoje (tiesa, kompanija atsisako ką nors papasakoti šiuo klausimu).

Aš suprantu, kodėl jie sukūrė Surface“, – teigė Stephen Elop. „Jie seniai kalbėjo, jog grožis ir patrauklumas ne dažnai tampa įrangai būdingu bruožu. Su Surface jie parodė, kur yra kokybės kartelė, kad visi partneriai stengtųsi išleisti tokią pačią gerą įrangą“.

Vienas komentaras

  1. Vardenis Pavardenis parašė:

    Gražūs ir kai kuriais geresni už konkurentus tie naujieji Nokia telefonai, ir jo norėčiau, bet tiesiog per brangu.


Kitos kategorijos naujienos