nVidia GeForce GTX 780 turės grafinį procesorių GK114


Sunku paneigti, jog būsimų grafinių adapterių tema ne tik yra labai populiari tarp suinteresuotos publikos, tačiau dažnai tampa ir įvairiausių spekuliacijų objektu. Štai gerai žinomas čekų resursas OBR-Hardware jau paskubėjo pareikšti, kad vaizdo plokštę GeForce GTX 680 pakeisiantis flagmanas negaus procesoriaus GK110, kuris greičiausiai išliks skaičiavimų spartintuvo Tesla K20 prerogatyva.

Analogiško požiūrio taško laikosi ir kitas žurnalistas, kuris jau spėjo užsitarnauti skandalisto titulą. Charlie Demerjian, kaip tribūna pasinaudodamas resursu SemiAccurate, pranešė, jog hipotetinis GeForce GTX 780 savyje turės grafinį procesorių, pavadintą GK114, ir tai bus patobulintas mums gerai žinomo GK104 variantas (kaip žinia, jog pagrindu sukurta vaizdo plokštė GeForce GTX 680 bei kiti „apkarpyti“ variantai).

Grafinio procesoriaus GK114 pranašumas prieš pirmtaką šiuo metu vertinamas maždaug 15%. Informaciją pateikęs šaltinis yra įsitikinęs, kad viso to užteks, jog būtų galima kaip lygus su lygiais kovoti prieš Sea Islands kartos vaizdo plokštes, ruošiamos kampanijos AMD. Būsimų nVidia flagmanų su GK114 debiutas numatytas 2013 m. kovo mėnesį, tačiau nVidia planai gali pasikeisti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos