nVidia komentarai dėl skandalo su vaizdo plokščių įtampa


nVidia atstovai nusprendė pakomentuoti situaciją, susijusią su draudimu partneriams „žaistis“ su vaizdo plokščių GeForce GTX 680 įtampa. Šaltinių teigimu, jau kurį laiką galioja programa Green Light, kuri numato bet kurios vaizdo plokštės su nVidia grafiniu procesoriumi privalomą sertifikavimą. Triukšmo lygis, aušinimo sistema, skleidžiamos šilumos lygis, įtampų ribiniai rodikliai – visa tai detaliai tikrinama. Jei vaizdo plokštė neatitinka kokių nors nVidia reikalavimų, grafinis procesorius netenka gamintojo garantijos, o partneris – palaikymo dėl BIOS atnaujinimų. Dar daugiau, kai kurių partnerių teigimu, nVidia gali apriboti grafinių procesorių kvotas, o tai apsunkins vaizdo plokščių gamybą apskritai.

Tiesa, nVidia versija skamba kiek humaniškiau. Kompanijos atstovų teigimu, partneriams leista viršyti rekomenduojamų įtampų ribas, tačiau šiuo atveju jie netenka grafinių procesorių garantijos iš nVidia pusės. kitais žodžiais tariant, grafinių adapterių gamintojai šiuo atveju visą riziką prisiima sau, vartotojams garantiją teikdami jau iš savo pusės. nVidia teigimu, jokio spaudimo „nepaklusniesiems“ įvairių kvotų forma nėra. Kompanijos EVGA ir MSI, jei tikėti nVidia komentaru, tiesiog nenorėjo rizikuoti ir nusprendė išsaugoti gamintojo suteikiamų GPU garantiją, atsisakydami galimybės keisti vaizdo plokštės komponentų įtampas.

Kadangi EVGA Classified ir MSI Lightning vaizdo plokštės nuo pat pradžių buvo orientuotos į entuziastus, kurie tokius adapterius pirmiausia perka su tikslu paspartinti, o nVidia partneriams pasirinkimo nebeliko, o tik paklusti reikalavimui. nVidia dėl šios nepatogios situacijos didelių nuostolių greičiausiai nepatirs: nuostoliai dėl kelių tūkstančių atstumtų spartinimo fanatų yra žymiai mažesni, lyginant su tuo, kokius nuostolius tenka patirti dėl garantinių vaizdo plokščių grąžinimo.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos