Pasaulyje jau yra 6 mlrd. mobilių telefonų vartotojų


Remiantis duomenimis, pateiktais Tarptautinės ryšių sąjungos (ITU), pasaulyje jau yra 6 mlrd. žmonių, kurie turi mobilųjį telefoną. Trečdalis iš jų (apie 2 mlrd. žmonių) – tai Kinijos ir Indijos gyventojai.

Organizacija pranešė, jog mobiliojo ryšio tinklai ir toliau sparčiai plečiasi – išmaniųjų telefonų kainos nuolat mažėja, taigi žmonėms dabar žymiai lengviau gauti prieigą prie tam tikrų paslaugų ir tarnybų. „Per paskutinius metus mobiliojo ryšio paslaugų augimas pasiekė 40% visame pasaulyje ir 78% besivystančiose šalyse“, – pareiškė ITU atstovai.

ITU atstovai pridūrė, jog P. Korėja šiuo metu turi „labiausiai išplėtotą ekonomiką informacinių ir komunikacinių technologijų srityje“. Beje, visame pasaulyje namų ūkiams prieigos prie Interneto nuo 2008 m. iki 2011 m. kaina sumažėjo apie 75%, o labiausiai tai įtakojo besivystančias šalis.

Mobilių telekomunikacinių sistemų gamintojų asociacija (CTIA) taip pat pranešė, jog nuo 2011 m. liepos mėnesio iki 2012 m. birželio mėnesio Internetu per mobiliuosius įrenginius pasinaudojo 104% amerikiečių daugiau, nei per praėjusį laikotarpį. Dar vienas įdomus faktas: Jungtinėse Valstijose užregistruota daugiau mobilių įrenginių (322 mln.), nei šioje šalyje gyvena žmonių (314 mln.).

CTIA pridūrė, jog JAV gyventojai per paskutinius metus telefonams skyrė 2,321 trilijonus savo gyvenimo minučių (tai yra 3% daugiau, nei praėjusiais metais) bei išsiuntė maždaug tiek pat SMS žinučių – 2,273 trilijonų. Taip pat, atsižvelgiant į tą faktą, jog amerikiečiai už telefoną vidutiniškai moka apie $47,16, per metus už mobiliojo ryšio paslaugas sumokama apie $566.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos