Asmeninių kompiuterių gamintojų vilčių Windows 8 nepateisins?


Jau ne kartą teko girdėti, kaip nešiojamų ir stacionarių kompiuterių gamintojai labai daug tikisi iš operacinės sistemos Windows 8, kadangi taip tikisi susigrąžinti „vartotojus – paklydėlius“, kuriuos suviliojo „nuodėmingieji planšetiniai kompiuteriai“. Microsoft operacinė sistema turi būti pristatyta jau šio mėnesio pabaigoje, ir praeis dar tam tikras laiko tarpas, kol bus galima įvertinti tokių vilčių pagrįstumą.

Resursas ZDNet, nurodydamas kompiuterių industrijos analitikus, tvirtina, jog tokiems gigantams, kaip HP, per didelis tikėjimas Windows 8 gali tapti tokiu pačiu dideliu nusivylimu. Pirmiausia, planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai pirkėjus iš tradicinių kompiuterių atima visai ne dėl operacinės sistemos. Antra, ta pati kompanija HP Azijos regione turi labai daug konkurentų: Lenovo, ASUS ir Acer per paskutinius metus vystėsi daug dinamiškiau, nei dabartinis asmeninių kompiuterių lyderis. Galiausiai, gamintojai neturi aiškaus supratimo, koks gi kompiuterių formatas leis gauti daugiausia dividendų iš Windows 8 pasirodymo. Kažkas bando remtis ultrabookais ir transformuojamais planšetiniais kompiuteriais, tačiau tai visai nereiškia, jog būtent šie įrenginiai pasižymės didžiausia paklausa.

Kompanijos Nielsen Norman Group analitikai teigia, jog Windows 8 sensorinė sąsaja, atvirkščiai, gali virsti tikra problema programinės įrangos gigantui bei jo klientams: personalui reikės priprasti prie sąlyginai naujo bendravimo su kompiuteriu, o darbuotojų apmokymai taip pat užims nemažai laiko. Patys konservatyviausi verslo atstovai apskritai, esant tokioms sąlygoms, gali apskritai susilaikyti nuo kompiuterių su Windows 8 įsigijimo (bent jau kuriam laikui).

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos