Planšetiniai kompiuteriai pagaliau atkeliavo ir į Š. Korėją


Pasirodo, Š. Korėja nėra jau tokia atsilikusi šalis, nors jau ne vieną dešimtmetį ši valstybė yra užsidariusi nuo viso pasaulio, o daugelis šiuolaikinės civilizacijos pasiekimų nepasiekią eiliniu gyventojų. Viename iš prekybinių taškų, esančių sostinėje Pchenjane, praėjusią savaitę buvo pastebėtas… (dėmesio!) planšetinis kompiuteris, praneša resursas The Wall Street Journal. Jį pademonstravo kompanijos Chosun Computer atstovas Choi Cheol Min. Žvelgiant į fotografiją, galima spėti, jog ekrano įstrižainė sudaro maždaug 10“, tuo tarpu operacinės sistemos pagrindą, tikėtina, sudaro Google Android.

Liudininkai tvirtina, jog planšetinis kompiuteris, kuris pavadintas Samjiyon, turi odinį ar plastikinį dėklą. Aukščiau pateikta nuotrauka patraukė P. Korėjoje esančio Google filialo darbuotojų dėmesį, kurie labai susidomėjo planšetės programine įranga. Google atstovai neturėjo galimybės asmeniškai susipažinti su demonstruoto įrenginio specifikacijomis, tačiau pažymėjo, jog Android naudojamas jame laikomas teisėtu, jei gamintojas neįtraukė firminių Google tarnybų, tokių kaip GMail ar Google Play.

Techninės informacijos apie planšetinį kompiuterį Samjiyon kol kas nėra, nuotrauką pateikė Associated Press atstovai be papildomų paaiškinimų, pažymima tik tiek, jog britų žurnalistas Martyn Williams jau du kartus buvo pranešęs apie Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos specialistų darbą, kuriant „nacionalinę planšetę“ – tai įvyko 2010 m. bei šiemet. Kai kurie akylūs stebėtojai netgi pamatė už planšetę laikančio žmogaus nugaros moterį, kuri rankose laiko kažką panašaus į Jungtinių Valstijų dolerius.

O štai Rusijos žiniasklaida, nurodydama kinų kolegas, tvirtina, jog Šiaurės Korėjoje buvo oficialiai pristatytas nuosavas planšetinis kompiuteris, ir jis iš tikrųjų buvo pademonstruotas Pchenjane vykusioje parodoje. Pateikiamas tiek pavadinimas, tiek techninės specifikacijos, tačiau visai tai iš esmės nesutampa su tai duomenimis, kuriuos pateikia amerikiečių šaltiniai.

Rusų portalas RG.ru teigia, jog Š. Korėjos nacionalinis kompiuteris, išvertus iš korėjiečių kalbos, vadinasi „Rytas“, ekrano įstrižainė – 7“, o sveria 300 gramų. Iš komunikacinių modulių prieinami Wi-Fi ir 3G, o baterijos talpos užtenka darbui iki 5 valandų. Programinės platformos pagrindą sudaro vis tik ne Android, o Š. Korėjos specialistų sukurta operacinė sistema „Raudonoji žvaigždė“, kurios pagrindą sudaro Linux OS. Žinoma, jog planšetinio kompiuterio kaina sudaro apie 950 juanių, o tai yra maždaug 400 litų.

Beje, tie patys rusų šaltiniai, remdamiesi kinų žiniasklaida, teigia, jog Š. Korėjos sostinės Pchenjano gatvėse vis dažniau galima sutikti vietos jaunimą su tikrų tikriausiais Apple iPad ir naujausiais skirtingų gamintojų išmaniųjų telefonų modeliais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos