PowerColor pirmoji pristatė vaizdo plokštę Radeon HD 7990


Pirmuoju ir iki šios dienos vieninteliu savo srityje grafiniu adapteriu su dviem GPU Tahiti buvo vaizdo plokštė PowerColor Devil 13, kuri buvo išleista šių metų vasaros pabaigoje. Antruoju dviejų Southern Islands grafinių procesorių savininku tapo modelis Radeon HD 7990, kurį taip pat pristatė PowerColor.

Plika akimi matyti, jog naujai „iškeptas“ modelis turi identišką dizainą, kaip ir Devil 13 (įskaitant plokštę ir aušinimo sistemą). Konstrukcija užima tris „aukštus“, vaizdo plokštės ilgis – 315 mm. Kad grafinis adapteris laikytųsi tvirčiau ir netyčia neišlaužtų PCI Express lizdo, komplekte bus galima rasti firminį „domkratą“ PowerJack.

Grafinio procesoriaus bazinis taktinis dažnis sudaro 900 MHz, tačiau persijungimas prie rezervinės BIOS mikroschemos (tam skirtas specialus jungiklis) leis abu GPU paspartinti iki 925 MHz. 6 GB GDDR5 operatyvioji atmintis dirba 5500 MHz taktiniu dažniu, ir šis rodiklis gali būti padidintas tik pačių vartotojų pajėgomis.

Iš vaizdo išvesčių galima paminėti kelias DVI, vieną HDMI ir kelias mini-DisplayPort jungtis. Nežiūrint į panašumą su Devil 13, naujokas Radeon HD 7990 bus siūlomas maždaug $100 pigiau – vaizdo plokštės kaina sudarys $900 (~ 2430 lt). Įdomu tai, jog sumažinti kainą papildoma šimtine pavyko, kiek kukliau apipavidalinant pakuotę bei išmetant iš komplekto firminį atsuktuvą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos