RIM BlackBerry 10 iki 2013 m. kovo mėnesio gali ir nepasirodyti


Kompanija Research in Motion savo išmaniuosius telefonus su operacine sistema BlackBerry 10 iš pradžių planavo išleisti dar 2012 m. III ketvirtyje, tačiau vėliau premjerą atidėjo pusmečiui. Savo ataskaitoje kompanijos Jefferies analitikas Peter Misek tvirtina, jog BlackBerry 10 ir jos pagrindu sukurtų išmaniųjų telefonų pasirodymas iki deklaruoto 2013 m. kovo mėnesio gali ir nepasirodyti – iki šiol kanadiečių kompanija skelbia labai abstrakčius terminus.

Analitikas teigia, jog iš pradžių labai tikėjosi, kad RIM naujienų debiutas įvyks sausio mėnesį, tačiau dabar nusiteikęs laukti mažiausiai iki kitų metų kovo mėnesio. Taip pat jis pranešė, kad ataskaitinis ketvirtis, kuris RIM atveju pasibaigs lapkričio mėnesį, kompanijai bus labai sunkus – išmaniųjų telefonų BlackBerry užsakymai iš partnerių pusės mažėja, kadangi baiminasi sukaupti per didelių atsargų sandėliuose, o naujienų vis dar nenusimato.

Kiek anksčiau Peter Misek buvo pareiškęs, kad BlackBerry 10 atneš žymių teigiamų pokyčių, lyginant su dabartine programine platforma, tačiau viso to nepakaks, kad RIM būtų išgelbėta ilgalaikėje perspektyvoje. Analitikas savo laiku siūlė, jog Kanados mobilių įrenginių gigantą išgelbėtų, pavyzdžiui, tarplicencinės sutartys su korėjiečių korporacija Samsung arba tiesiog RIM pardavimas kam nors didesniam.

Tuo tarpu dabar Peter Misek mano, jog artimiausiu metu apie Research in Motion pardavimą artimiausiu metu kalbėti nereikėtų, kadangi šansų tam nėra daug, dar daugiau – analitikas abejoja, jog iki BlackBerry 10 debiuto kokia nors kompanija panorės licencijuoti naują mobilią operacinę sistemą.

Ataskaitoje taip pat rašoma: „Mes ir toliau manome, jog pasirodys trečia ekosistema [šalia iOS ir Android], tačiau BB10 šansai užpildyti šią nišą visiškai priklausys nuo to, ar galės RIM įtikinti Samsung, Huawei ir ZTE licencijuoti savo platformą. Baidu, Huawei ir kitos kompanijos yra nusiteikusios sukurti savo nuosavas operacines sistemas. Mes taip pat žvelgiame į Windows 8 kaip ir grėsmę, tačiau apie šią platformą žurnalistai kalba labai nevienareikšmiškai, kartu neaiški reakcija iš kūrėjų pusės bei Microsoft noras tiesiogiai kurti įrenginius“.

Savo pranešimą analitikas užbaigė kanadiečių kompanijai nelabai optimistine išvada: šiuo metu RIM akcijos kaina įvertinta $5 už vienetą, nors dabartinė rinkos kaina dabar siekia $8,24.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos