Sharp didina ekranų IGZO, taupesnių už įprastus LCD 5-10 kartų, gamybą


Naujienų agentūros Reuters teigimu, japonų kompanija Sharp sparčiai didina ekranų IGZO gamybos apimtis. Pastarieji nuo įprastų LCD ekranų skiriasi mažesniu storiu bei sumažintomis energijos sąnaudomis.  Sharp atstovai jau dabar atvirai kalba, jog kontraktai su ultrabookų gamintojais galėtų tapti kompanijos krizinio laikotarpio pabaigos garantu.

Naujienos apie IGZO ekranų gamybinių apimčių didinimą iš karto smarkiai pakėlė kompanijos akcijų kainą 11% – tai maksimalus japonų gamintojo akcijų vertės šuolis per paskutinius du mėnesius. Agentūros Kyodo duomenimis, Sharp bando sudaryti sandorius su tokiais kompiuterių gamintojais, kaip Lenovo Group, Dell ir Hewlett-Packard.

IGZO ekranų gamyba šiuo metu vyksta dviejuose Sharp fabrikuose. Vienas iš jų visiškai apkrautas Apple užsakymais: čia japonai gamina ekranus, skirtus planšetiniams kompiuteriams Apple iPad bei išmaniesiems telefonams iPhone 5.

Pačios kompanijos duomenimis, IGZO suvartoja tik 10-20% tos energijos, kuri reikalinga įprastiems LCD ekranams, o tai japonų produktą daro žymiai patrauklesniu, ypač kalbant apie mobilius įrenginius, kuriems autonominis darbo laikas yra viena iš esminių privalumų. Teigiama, jog IGZO ekranai yra skaidresni, todėl jiems nereikia tokio intensyvaus LED pašvietimo, kaip įprastiems LCD, o tai be energijos sąnaudų leidžia sumažinti ir ekrano storį.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos