Stacionarūs AMD Steamroller egzistuos tik kaip hibridinės versijos?


Per paskutinę ataskaitinę konferenciją kompanija AMD savo vadovo lūpomis pareiškė, jog jau turi veikiančius 28 nm hibridinių procesorių Kabini (Jaguar architektūra) pavyzdžius. Vėliau buvo praneštos ir kai kurios šių sprendimų specifikacijos, o tai tik dar labiau įtvirtino viltį, jog šių APU anonsas neišvengiamai įvyks 2013 m. be to, AMD atstovai jau užsiminė, kad kitąmet pasirodys ir daug produktyvesni APU – matyt, kalbama apie Kaveri šeimyną su Steamroller architektūra.

Gana daug abejonių AMD gerbėjų širdyse pasėjo čekų resursas OBR Hardware, kuris po AMD ketvirčio veiklos ataskaitos atnaujino savo naujieną, kurioje kalbama apie Kabini procesorių užlaikymą iki 2014 m. Šaltinio teigimu, procesoriai su Steamroller architektūra 2013 m. vis tiek nepasirodys, hibridinių Kaveri teks laukti iki 2014 m. Kartu resursas vėl atgaivino kažkada paskelbtą informaciją, jog AMD Vishera procesoriai taps paskutiniais stacionariais sprendimais be integruoto GPU. Steamroller karta FX mikroschemų be integruotos grafikos jau nenumato. Ir jei gandais apie Kaveri užsilaikymą dar galima suabejoti po paskutinių AMD pareiškimų, tai apie „diskretinių“ procesorių baigtį galima tikrai rimtai susimąstyti.

Galbūt nauji duomenys apie FX serijos procesorius su integruotu GPU pasirodys greitu metu įvyksiančiame AMD renginyje, kuriame kompanija paviešins savo naują strategiją. Jei tikėti AMD atstovų komentarais, per artimiausius metus labai daug jėgų bus skirta procesorių energijos suvartojimo klausimui, trečių šalių technologijų integravimui į savo mikroschemas, taip pat orientacijai į integruojamą techniką. Egzistuoja nuomonė, jog būsimame renginyje specialiu AMD svečiu taps kompanijos ARM vadovas. Tikėtina, jog prioritetų kaita numato AMD pretenzijų ir galingiausių procesorių segmentą. Išimtimi gali tapti serverių segmentas, tačiau ir ten procesoriai su integruotu APU turėtų rasti savo vietą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos